Üye Etiketleri

 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.  06 Mayıs 2015, Saat 16:45
DurumuÇevrimdışı
rootadmin
Pisadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.

 
Yorum #1

Merhaba sevgili Forumkalbi.com üye ve takipçileri,

Öncelikle bu bilgilendirmenin geç kalınmış bir bilgilendirme olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum.
Mevcut bazı sorunlar dolayı yapılan bazı ciddi değişimleri siz değerli üyelerimizle paylaşamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Peki ne değişti, neler değişti ve neler olacak? Bu ve bu gibi akılda kalan bir çok soru vardır muhakkak, akılda kalan sorularınızı bu yazıyla cevaplamaya çalışacağım.

Ana Başlıklarımız
 1. 1. Forumhatti.com Hakkında
  • ► Forumhatti.com nasıl bir forumdu?
  • ► Forumhatti.com neden domain değişikliğine gitti?
  • ► Forumhatti.com'un gelecek zamanda bir plan/projesi var mı?

 2. 2. Forumkalbi.com Hakkında
  • Forumkalbi.com kimin ve nasıl bir forumdu?
  • Forumkalbi.com ile ilgili plan ve projeleriniz nelerdir?

 3. 3. Sonuç
  • Forumhatti.com'un isim değiştirerek Forumkalbi.com olması ile ilgili forum üyelerine neler söyleyebilirsiniz? Üyeler neden Forumkalbi.com'u seçsinler?

  ______________________________________________
 1. 1. Forumhatti.com Hakkında
 • Forumhatti.com nasıl bir forumdu?
Forumhatti.com 2013 senesinin son aylarında yani 2014 yılının başlarında tam anlamıyla aktif olan bir forumdur. Forumculuk kültürünün git gide kaybolması hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. Yakın çevremdeki insanlar benim yıllardır gerek vBulletin gereksede genel olarak forumları bıraktığımı biliyorlardı. Forumhatti.com ile vBulletin maceram 2014 senesinin başlarında tekrar başlamış oldu.

Forumhatti.com ilgili projelerimiz çok farklıydı fakat yaşadığımız sorunlar bu projelerin gerçekleşmesine engel oldu. Kısmi olarak gerçekleşti desek sanırım daha doğru olur.

Peki neydi bizim amacımız? Amacımız forumculuk kültürünü eskisi gibi geliştirip ilerleyebilmekti. Çünkü eskiden forumculuk çok başka birşeydi, şimdilerdeyse yerini kavga, gürültü ve karalama kampanyalarına bıraktı ki gördükçe tüm samimiyetimle söylüyorum üzülüyorum. Bundan dolayıdır ki çok fazla forum sitelerinde gezen biri değilim. Kavga, gürültü gibi saçma ve mantık dışı çekememezlikleri gördükçe forumlara olan ilgiminin azaldığını hissediyorum.

Forumhatti.com'da hiç bir zaman bu ve bu gibi olayları yaşamadık, bu tür bir amaç peşinde olan kişileride yanımızda bulundurmadık hiç bir zaman. Bu yüzden hiçbir forumda forumhatti.com adı altında PM ile reklam yapmadık, yaptırmadık yada üye kazandırmak için türlü türlü oyunlar oynamadık. Bunlar bize göre değil.

Forumhatti.com'da çok aktif bir kullanıcı kitlesi yoktu zaman zaman 40, 50'yi bulan ama genellikle 30 civarında sürekli giren bir kullanıcı kitlesine sahip bir platformdu. Yapılan SEO çalışmaları ile kendi alanında bulunan tüm kelimelerde ilk sıralarda olan ve Hit'in %75'ini Google üzerinden alan bir forumdur forumhatti.com.

Aşağıda Google Analytics verileri mevcuttur;İstatistiklerde de görüldüğü gibi ilk yılımızı doldurduğumuz zamanlar olan Kasım Aralık 2014 aylarında haftalık 50.000'e yakın bit Hit'imiz mevcuttu yani buda ortalama olarak günlük 7bine denk geliyor. Ki biz bunu çok kısıtlı bir yönetici grubuyla yaptık ve çok zor zamanlarda gelen bir başarıydı bu. Sonraki aylar yine görüldüğü gibi düşüşler var bu düşüşlerin sebebi benim 6 7 ay gibi bir süre ailevi sebeplerden dolayı forum ile ilgilenemem oldu. Kısıtlı bir yönetici grubu olmasına rağmen benim olmadığım 6 7 aylık süreç ve sonrası arkadaşların çalışmalarıyla gelen hit yine bir çok güncel forumdan daha iyi bir görüntüye sahip. Son zamanlarda benim tekrar aktif olmamın meyvesini tekrar almış olduk 4 Mayıs 2015 günü 5.000'e yakın gelen hit bunun göstergesidir.

Aşağıda anahtar kelimelerin google'daki sıralamaları mevcuttur;

yine bu sadece kendi SEO çalışmalarımla elde etmiş olduğum bir başarıdır, bana göre başarı kimine göre BAŞARISIZLIK olabilir hiç sorun değil, çünkü ben bir SEO Uzmanı değilim. Sadece bir çok SEO Uzmanının erişemediği noktalara ulaşabiliyorum.Görüldüğü gibi 9 kelimenin 7'sinde ilk sayfada bulunmaktadır. İlk sayfadaki siteleri kontrol ederseniz bir çoğunun eski forumlar ve yıllanmış domainlere sahip olduğunu görmüş olursunuz.

Forumhatti.com görmüş olduğunuz gibi dışarıdan hiç bir oyun, hile olmaksızın sessiz sakin kısıtlı bir yönetici grubundan oluşan başarılı bir forumdur.

Forumhatti.com'a emek veren-vermeyen, aktif olan-olmayan herkese teşekkür ederim.
 • ► Forumhatti.com neden domain değişikliğine gitti?
Evet açık ve net bir soru böylesi güçlü bir domain neden isim değişikliğine gitti ki?
Bir önceki maddede elde edilen başarı tesadüf değil, kendi emeklerimiz ile elde etmiş olduğumuz bir başarıdır. Eskiden olsa isim değişikliği gibi bir düşüncede olmamız imkansız olurdu lakin günümüz için forumhatti.com domain isminin biraz ağır kalması aktif üye sorunsalı yaratıyordu bize. Forumkalbi.com domainin günümüz forumseverlere daha yakın olması ve göze daha hoş geldiğinden böyle bir kararı almış olduk. Forumkalbi.com ile başarılarımızı katlamayı amaçlıyoruz.
 • Forumhatti.com'un gelecek zamanda bir plan/projesi var mı?
Forumhatti.com için gelecek zamanda şuan düşündüğümüz bir proje yok, bundan sonra bütün projelerimizi Forumkalbi.com domaini ile devam ettireceğiz. Fakat bu Forumhatti.com domaininden vazgeçeceğimiz anlamına gelmiyor. Bunu soracak kişiler olacaktır muhakkak, forumhatti.com domaini hiç bir zaman satılmayacaktır. Forumhatti.com ve forumhatti.net, Forumkalbi.com'a aktif olduğu sürece 301 yönlendirmesi ile bağlı kalacaktır.
 1. 2. Forumkalbi.com Hakkında
 • Forumkalbi.com kimin ve nasıl bir forumdu?
Forumkalbi.com Lâyezal nicki ile bilinen Elif arkadaşımızın domaini. Kendisi forum ile ilgili yaşadıklarını anlattı, yaşadıkları yukarda forum kültürü ile ilgili bahsettiğim sorunlarla paralellik gösteriyor ne yazık ki. Bunları açık olarak dile getirmek istemiyorum fakat şu bilinsin ki Forumkalbi.com artık benim himayem altındadır.
 • Forumkalbi.com ile ilgili plan ve projeleriniz nelerdir?
Forumkalbi.com ile ilgili olan projelerimize başlamadan önce ilk olarak amacımız isim değişikliği sonrası Google üzerinde yaşanan problemleri çözmek olacaktır. Nitekim Forumhatti.com'un google üzerinde olan binlerce indexli sayfanın Forumkalbi.com'a yönlendirilmesi ve bu indexlerin Forumkalbi.com olarak güncellenmesi biraz zaman alacaktır. Biz bu süreçte yoğun olarak çalışacağız.

Forumhatti.com'da yapılan Kelime bazlı SEO çalışmaları ile elde edilen sıralama başarılarının Forumkalbi.com'a yansıtılması ve ilk sıralara çıkması için yine yoğun olarak çaba sarfedeceğiz.

Forumhatti.com tüm içeriğiyle Forumkalbi.com'a yönlendirilmesi ve Forumkalbi.com'daki içeriklerin google'da indexlenmesinden tam emin olduktan sonra projelerimize geçeceğiz. Ve her projemizi size duyuru şeklinde yine bu kategori altında bildireceğiz.


 1. 3. Sonuç Olarak Düşünceleriniz

  • ► Forumhatti.com'un isim değiştirerek Forumkalbi.com olması ile ilgili forum üyelerine neler söyleyebilirsiniz? Üyeler neden Forumkalbi.com'u seçsinler?
Sadece forum üyelerine değil aslında bizi takip eden misafirlerimizede söyleyeceklerim var;

Bizi takip eden misafir üyelerimiz için her zaman aradıklarını bulabildikleri bir forum olma yolunda ilerleyeceğimizin sözünü veriyoruz. Bol bol reklam barındıran sayfalardan sıkılan misafirlerimize ayrıca hiç bir zaman onları reklam ile rahatsız etmeyeceğimize, girdikleri sayfada aradıklarını kolayca bulabilme imkanını sağlayacağımıza inanıyoruz.

Ayrıca böyle bir değişimin olması forum üyelerimiz üzerinde nasıl bir etki yaratacak bunu inanın bizde merak ediyoruz ama inanıyoruz ki olumlu sonuçlar alacağız hep birlikte.

Forumhatti.com yani yeni ismiyle Forumkalbi.com hiç bir zaman kavga gürültünün olduğu bir ortam olma yolunda ilerlemeyi seçmemiştir aksine, üyelerimizin girip eğlenceli bir ortamda zamanlarını mutlu bir şekilde geçirmelerini sağlamayı ilke edinmiştir. Biz bunu sağlamaya çalışırken değerli üyelerimizdende bu konuda bizlere yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Kavganın, gürültünün olmadığı arkadaşça, dostça bir ortamda mutlu bir şekilde zaman geçirmek için Forumkalbi.com aradığınız forum olma yolunda hızla ilerlemeye devam edecektir.

Hep birlikte daha güzel günler yaşamak dileğiyle

Forumkalbi.com - Forum Dünyasının Kalbi!


 07 Mayıs 2015, Saat 13:28
DurumuÇevrimdışı
Yeni Üye
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

 
Yorum #2

Hayırlı olsun

Hayırlı Olsun...  07 Mayıs 2015, Saat 13:55
DurumuÇevrimdışı
Yeni Üye
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Hayırlı Olsun...

 
Yorum #3

Hayırlı olsun inşallah...
Allah utandırmasın...

 07 Mayıs 2015, Saat 14:12
DurumuÇevrimiçi
Tek ihtiyacım neydi biliyor musun?
Bir papatya yaprağı daha.

Alaska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

 
Yorum #4

Hayırlısı olsun.

 07 Mayıs 2015, Saat 21:06
DurumuÇevrimdışı
Yeni Üye
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

 
Yorum #5

Dostum öyle uzun bir duyuru yazmışsın ki..
(Bu şekilde başlayan yorumu bi' yerden hatırlıyorsun değil mi? Ee tabi insanın kendi yorumuna gönderme yapılan bir iletiyi anımsaması doğal!) :}

Şaka bir yana, forum kültürünü kaliteden ödün vermeksizin sürdürdüğün ForumHatti üzerinde elde ettiğin saygın ve hiçbir polemiğe dâhil olmayan objektif çizgini bu ad altında ve yeni oluşum kapsamında da devam ettirmeni dilerim. Yaşamlarımızdaki yoğunluk bazen yeterli zamanı ayıramayışımıza; dolayısıyla da projelerimizin kaderine terk edilmişçesine havada kalmasına yol açıyor ancak umarım artık sen de, ben de zaman ekseninde altından kalkamayacağımız ve yeterli vakti ayıramayacağımız işlere girişmeyiz. Her şeyi öğrendik, çoğu şeyde profesyonellik kazandık. Ben artık bu konuda da deneyimli olduğumuza inanıyorum.

Teknik olarak birkaç önerimi @Lâyezal'a bildirmiştim az önce bizzat sana da telefon üzerinden dile getirdim ki 301 işlemi ve gerekli Google Webmasters Tools ayarlarıyla bunlar hakkında önlem alman zaten yeterli olmuştur.

Yeni oluşum, yeni soluk ve ad değişikliği tüm foruma hayırlı olsun. Başarılar dilerim.

Cevap: Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.  08 Mayıs 2015, Saat 03:21
DurumuÇevrimdışı
Yeni Üye
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Cevap: Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.

 
Yorum #6

Umarim pisman olmayacagin bir yola girmissindir canim.
Hayirli olsun, basarilar dilerim.

Cevap: Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.  08 Mayıs 2015, Saat 11:21
DurumuÇevrimdışı
Sensizlik Ecel Gölgesi...
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Cevap: Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.

 
Yorum #7

Forum Kalbi yeni yüzü hayırlı olsun

Cevap: Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.  08 Mayıs 2015, Saat 20:26
DurumuÇevrimdışı
Trust i seek and i find in you.
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Cevap: Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.

 
Yorum #8

@Pisadam ve @Lâyezal, hayırlı olsun.
Umuyorum her şey istediğiniz gibi olur.

Cevap: Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.  08 Mayıs 2015, Saat 20:43
DurumuÇevrimdışı
Bayan Üye
Ritsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Cevap: Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.

 
Yorum #9

Teşekkür ederim @Damla inşallah

Cevap: Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.  08 Mayıs 2015, Saat 22:16
DurumuÇevrimdışı
Bayan Üye
MonteKristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Cevap: Forumhatti.com ► Forumkalbi.com İsim Değişikliği Hk.

 
Yorum #10

Hadi bakalim umarim istediginiz basariyi elde edersiniz. Hayirli olsun.

Konu Kapatılmıştır


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Yukarı Git