Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi (https://www.megaforum.com/)
-   Dünya'dan Haberler (https://www.megaforum.com/dunyadan-haberler/)
-   -   İtalyan muhalefet liderinden haddini aşan açıklama: İslam bir din değildir (https://www.megaforum.com/dunyadan-haberler/631149-italyan-muhalefet-liderinden-haddini-asan-aciklama-islam-bir-din-degildir.html)

LiyA 16 Ağustos 2016 08:50

İtalyan muhalefet liderinden haddini aşan açıklama: İslam bir din değildir
 
İtalya’da aşırı sağ çizgide yer alan muhalefet partisi Kuzey Ligi’nin (Lega Nord) lideri Matteo Salvini,
"kibirli ve tehlikeli" bulduğu İslam’ın bir din olmadığını savundu.
Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine ve göçmenlere karşı tutumuyla bilinen partinin lideri Matteo Salvini, La Stampa gazetesine verdiği mülakatta İslam’a ilişkin olumsuz duruşunu ağır sözlerle bir kez daha ortaya koydu.


Daha önce İslam’ın "yasa dışı" bir din olduğunu iddia ettiği hatırlatılan ve bunu neden söylediği sorulan Salvini, "Çünkü İslam, eski yaşam fikrine sahip, kibirli ve tehlikeli" diye karşılık verdi.

'MÜSLÜMANLAR'IN KONTROLSÜZ GÖÇÜ TEHLİKELİ'

İtalya Anayasası’nın din özgürlüğünü koruma altına altığı anımsatılan Salvini, "İslam bir din değildir, bizimkiyle tamamen uyumsuz bir yaşam biçimidir. Müslümanların kontrolsüz göçü Avrupa’ya bir gerçektir ve bu bizim özgürlüklerimiz için büyük bir tehlikedir" ifadelerini kullandı.

Salvini ayrıca, göçmenleri gerçekten entegre etmek istiyorlarsa, sadece Hristiyan olanları kabul etmenin daha iyi olacağı görüşünü de savundu.

İtalya’da son dönemde bazı Müslüman din adamlarının terörizm şüphesiyle sınır dışı edildiği de hatırlatılan Matteo Salvini, "Fark etmez. Biri gidiyor, öbürü geliyor" diyerek, deniz yoluyla İtalya’ya ulaşan binlerce umut yolcusuna işaret etti.

Federalist ve bölgeselci Kuzey Ligi, iki kanatlı ve 945 üyeli İtalya parlamentosunda 27 milletvekili ve senatörle temsil edilirken, 7’nci parti konumunda.
Milliyet

sensizlikmis 16 Ağustos 2016 13:15

avrupanın saygısı bu kadar işte..


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:13.

Forum Forum Siteleri Forum Sitesi Forumlar
User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.