03 Aralık 2016 Cumartesi Hava Durumu  03 Aralık 2016, Saat 07:24
DurumuÇevrimdışı
'boşunaymış' dedirtmeyin be insana..
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

03 Aralık 2016 Cumartesi Hava Durumu

 
Yorum #1


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güneydoğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Hatay, Osmaniye, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Muğla ve Antalya'nın kıyı ilçelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI: Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde yağışla birlikte 1 ila 4 derece azalacağı, güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Ege kıyıları, Marmara'nın kuzeyi ile Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz'in doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (30-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa), Batı Karadeniz'in doğusu ile Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Bursa, Bilecik ve Sakarya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
BURSA °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı
EDİRNE °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu
ISTANBUL °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu
KIRKLARELI °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu
EGE

Parçalı, iç kesimlerinin çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
A.KARAHISAR °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde hafif kar yağışlı
IZMIR °C, 14°C

Parçalı bulutlu
MANISA °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu
MUĞLA °C, 13°C

Parçalı zamanla çok bulutlu
AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Hatay ve Osmaniye çevreleri ile Antalya'nın kıyı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu
ANTALYA °C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bugün (Cumartesi) akşam saatlerinden itibaren kıyı ilçeleri aralıklı sağanak yağışlı
ISPARTA °C, 10°C

Parçalı zamanla çok bulutlu
MERSİN °C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu
İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA °C, 5°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde kar yağışlı
CANKIRI °C, 6°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde kar yağışlı
KONYA °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu
NİĞDE °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu
BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; doğu kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına(40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BARTIN °C, 9°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde yağmurlu
BOLU °C, 1°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde kar yağışlı
KARABÜK °C, 5°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde kar yağışlı
ZONGULDAK °C, 7°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde yağmurlu
ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında batı ve kuzeybatı, Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (30-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
AMASYA °C, 6°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ARTVİN °C, 4°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
SAMSUN °C, 15°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) aralıklı yağmurlu
TRABZON °C, 15°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) aralıklı yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, sabah saatlerinde Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren bölgenin kuzeyinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BİNGÖL °C, 3°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı
ERZURUM °C, 1°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı
KARS °C, 1°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı
MALATYA °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu öğle saatlerinde bölgenin doğusu ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
DIYARBAKIR °C, 9°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu
GAZIANTEP °C, 12°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu
SIIRT °C, 8°C

Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) aralıklı yağmurlu
ŞANLIURFA °C, 12°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu
DENİZLERDE HAVA

Karadeniz'de kuvvetli fırtına bekleniyor.
KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu batı ve güneybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), sabah saatlerinde doğusu ile akşam saatlerinde batısı güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 5,0 ila 6,0m, Batı Karadeniz'in batısı 1,5 ila 2,5m, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in doğusu ile akşam saatlerinde batısı 2,0 ila 3,0m, Görüş: Zayıf.
MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Güney Ege'nin güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah ve gece saatlerinde 6 (50 km/sa), Güney Ege'de doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden itibaren güneybatıdan, akşam saatlerinde kıyı kesimleri güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40), açıkları batı ve güneybatıdan 6 (50 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Mersin Körfezi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta ve Doğu Akdeniz'de 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece saatlerinde 0,50 ila 1,0m, Görüş: Zayıf.

 Alıntı
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
25 Ekim 2016 Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 25 Ekim 2016 08:12
24 Ekim 2016 Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 24 Ekim 2016 11:10
23 Aralık Hava Durumu cLaS Günlük Hava Durumu 0 23 Aralık 2012 08:58
1 aralık hava durumu Stella Günlük Hava Durumu 0 01 Aralık 2012 20:35
26 Mayıs 2012 Cumartesi Hava Durumu Tahmini - Haritalı Melankolik Günlük Hava Durumu 0 26 Mayıs 2012 09:11

Yukarı Git