05 Aralık 2016 Pazartesi Hava Durumu  05 Aralık 2016, Saat 07:14
DurumuÇevrimdışı
'boşunaymış' dedirtmeyin be insana..
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

05 Aralık 2016 Pazartesi Hava Durumu

 
Yorum #1


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusu, Kastamonu, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Erzincan çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, yağmur ve sağanak, Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI: Yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve doğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeybatı, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile öğle saatlerinde Sinop, akşam saatlerinde Doğu Akdeniz kıyıları, gece saatlerinde Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Akşam saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde görülecek yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışının sebep olabileceği olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
BALIKESİR °C, 9°C

Az bulutlu
ÇANAKKALE °C, 10°C

Az bulutlu
ISTANBUL °C, 13°C

Az bulutlu
KIRKLARELI °C, 10°C

Az bulutlu
EGE

Az bulutlu, güney kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin kıyı kesiminde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu
IZMIR °C, 12°C

Az bulutlu
KÜTAHYA °C, 6°C

Az bulutlu
MANISA °C, 11°C

Az bulutlu
AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Antalya'nın doğu çevrelerinin yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, Doğu Akdeniz'in kıyı kesiminde akşam saatlerinden sonra kuzeydoğu yönünden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu
ANTALYA °C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde doğu ilçeleri sağanak yağışlı
HATAY °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu
OSMANİYE °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu
İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, Karaman, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Aksaray çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
ANKARA °C, 5°C

Parçalı bulutlu
ÇANKIRI °C, 4°C

Parçalı bulutlu
KONYA °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu
SİVAS °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu
BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarının yağmur ve karlakarışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, öğle saatlerinde Sinop çevrelerinde kuzeybatı yönünden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
BOLU °C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu
DÜZCE °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu
KASTAMONU °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmur ve karlakarışık yağmurlu, iç kesimleri sabah saatlerinde kar yağışlı
ZONGULDAK °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve karlakarışık yağmurlu
ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, kıyı kesimlerinde yağmur, zamanla karlakarışık yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor bekleniyor. Rüzgarın, öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeybatı yönünden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
AMASYA °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu
GÜMÜŞHANE °C, 3°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
SAMSUN °C, 8°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve karlakarışık yağmurlu
TRABZON °C, 9°C

Çok bulutlu, yağmurlu, zamanla karlakarışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, doğusu ile Erzincan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Iğdır ile ilk saatlerde Bingöl çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ERZİNCAN °C, 4°C

Çok bulutlu, hafif kar yağışlı
ERZURUM °C, 1°C

Çok bulutlu, hafif kar yağışlı
KARS °C, 1°C

Çok bulutlu, hafif kar yağışlı
TUNCELİ °C, 5°C

Çok bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, gece saatlerinde bölgenin batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
DIYARBAKIR °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu
GAZIANTEP °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu
KİLİS °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu
SIIRT °C, 11°C

Çok bulutlu
DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta ve Doğu Karadeniz'de 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.
EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Güney Ege'nin güneyi sabah saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), açıklarında 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden sonra kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

 Alıntı
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
04 Aralık 2016 Pazar Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 04 Aralık 2016 06:45
03 Aralık 2016 Cumartesi Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 03 Aralık 2016 07:24
23 Aralık Hava Durumu cLaS Günlük Hava Durumu 0 23 Aralık 2012 08:58
1 aralık hava durumu Stella Günlük Hava Durumu 0 01 Aralık 2012 20:35
21 Mayıs 2012 Pazartesi Hava Durumu Tahmini - Haritalı Melankolik Günlük Hava Durumu 0 21 Mayıs 2012 17:28

Yukarı Git