07 Aralık 2016 Çarşam Hava Durumu  07 Aralık 2016, Saat 06:40
DurumuÇevrimdışı
'boşunaymış' dedirtmeyin be insana..
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

07 Aralık 2016 Çarşam Hava Durumu

 
Yorum #1


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Giresun'un doğusu, Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Marmara ve kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimler ile akşam saatlerinden itibaren Karadeniz kıyı kesiminde de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI: Tüm yurtta 3 ila 6 derece azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz kıyıları ile İskenderun Körfezi'nde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.
UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam saatlerinde Giresun'un doğusu, Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olacağı, kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve iç kesimlerde yoğun kar şeklinde gerçekleşeceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren doğusu ve İstanbul çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Bursa, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
BİLECİK °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ÇANAKKALE °C, 10°C

Parçalı bulutlu
ISTANBUL °C, 10°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmurlu
KIRKLARELİ °C, 8°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimleri yağmurlu
EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, akşam saatlerinden itibaren kıyılarda kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR °C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu
AYDIN °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu
DENİZLİ °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu
IZMIR °C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu
AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.
ADANA °C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu
ANTALYA °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu
ISPARTA °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu
KAHRAMANMARAŞ °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu
İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.
ANKARA °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu
KONYA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu
NİĞDE °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu
YOZGAT °C, 3°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu
BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, akşam saatlerinde karla karışık yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren kıyılarda kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
BARTIN °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı
BOLU °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı
KARABÜK °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ZONGULDAK °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz kıyıları ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve zamanla karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olmak üzere; akşam saatlerinde Giresun'un doğusu, Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, sabah saatlerinden itibaren kıyılarda kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
ARTVİN °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
SAMSUN °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur, zamanla karla karışık yağmur ve iç kesimleri kar yağışlı
TOKAT °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri ve zamanla il geneli kar yağışlı
TRABZON °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerde kuvvetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU

Az bulutlu, kuzeydoğusunun parçalı bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.
ELAZIĞ °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu
ERZURUM °C, -3°C

Parçalı bulutlu
HAKKARİ °C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu
MUŞ °C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu
BATMAN °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu
DIYARBAKIR °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu
GAZIANTEP °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu
DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz'de fırtına, Batı Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu ile akşam saatlerinde geneli 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m; Batı Karadeniz 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında ve fırtınamsı rüzgar anında orta.
MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında ve fırtınamsı rüzgar anında orta.
EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra kuzeyi ile zamanla geneli 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.
AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa), batısında 6 ila 8 (50-75 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece 2,0 ila 3,0m batısı 4,0m Görüş: İyi, fırtına anında orta.
VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli, Rüzgar: Kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, sis anında zayıf.

 Alıntı
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
06 Aralık 2016 Salı Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 06 Aralık 2016 06:50
05 Aralık 2016 Pazartesi Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 05 Aralık 2016 07:14
04 Aralık 2016 Pazar Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 04 Aralık 2016 06:45
03 Aralık 2016 Cumartesi Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 03 Aralık 2016 07:24
1 aralık hava durumu Stella Günlük Hava Durumu 0 01 Aralık 2012 20:35

Yukarı Git