13 Aralık 2016 Salı Hava Durumu  13 Aralık 2016, Saat 10:44
DurumuÇevrimdışı
'boşunaymış' dedirtmeyin be insana..
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

13 Aralık 2016 Salı Hava Durumu

 
Yorum #1


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Akdeniz ve Ege kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı olmak üzere Doğu Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ile Kayseri, Sivas, Ordu, Tokat, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Yalova, Erzurum, Ağrı, Muş, Ardahan, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar yağışlı olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 5 ila 10 derece olmak üzere hissedilir derece azalacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege ile zamanla Batı Akdeniz ve İç Anadolu'da kuvvetli (40-70km/s) eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar, kıyılarda yağmur şeklinde başlayacak yağışların, öğle saatlerinden itibaren kıyılarda da karla karışık yağmur ve kar şekline döneceği, bölgede (Sakarya, Düzce, Bilecik, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri ile Bursa'nın doğu ilçeleri) kuvvetli olarak 10–20 cm, yüksek kesimlerde ise 20 -50 cm) kar örtüsü yapacağı tahmin ediliyor. Yağışın meydana getirebileceği olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, buzlanma, don olayı ve tipi şeklinde kar yağışı) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kuvvetli (20-50 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Gece saatlerinden itibaren Marmara, Ege , Batı Akdeniz İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/s) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Bugün beklenen yağışların; Akdeniz ve Ege kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı olmak üzere Doğu Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ile Kayseri, Sivas, Ordu, Tokat, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Yalova, Erzurum, Ağrı, Muş, Ardahan, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar yağışlı olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekilmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Edirne dışında bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; ilk saatlerde yağmur, zamanla bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öğle saatlerinden sonra Sakarya, Bursa, Yalova ve Balıkesir'in doğusunda yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey yönlerden kuvvetli (40-70km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
ÇANAKKALE °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu
EDİRNE °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu
ISTANBUL °C, 6°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı
KIRKLARELİ °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı
EGE

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Manisa civarlarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey yönlerde kuvvetli (40-70km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklıyağmur zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı
IZMIR °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu
KÜTAHYA °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
UŞAK °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı
AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Öğle saatlerinden sonra bölgenin doğusunda kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, zamanla Göller Yöresinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Öğle saatlerinden sonra kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
ANTALYA °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
KAHRAMANMARAŞ °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
OSMANİYE °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı
İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışların, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kayseri ve Sivas çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Bölgenin kuzeybatısında öğle saatlerinden sonra kuzey yönlerden kuvvetli( 40-70km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
ANKARA °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, öğle saatlerinden itibaren gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı
KONYA °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı
NEVŞEHİR °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı
NİĞDE °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı
BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, öğle saatlerinden sonra bölge genelinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BARTIN °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, öğle saatlerinden sonra yoğun karla karığık yağmur ve kar yağışlı
BOLU °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde sonra yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
SİNOP °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, öğle saatlerinden sonra yoğun karla karığık yağmur ve kar yağışlı
ZONGULDAK °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, öğle saatlerinden sonra yoğun karla karığık yağmur ve kar yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, zamanla bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere Doğu Karadeniz ve Ordu, Tokat çevrelerinde yoğun şekilde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BAYBURT °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
GÜMÜŞHANE °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
SAMSUN °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı
TRABZON °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı
DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; zamanla bölgenin batısında ve Erzurum, Ardahan, Muş, Ağrı, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ELAZIĞ °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yoğun olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ERZURUM °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı
IĞDIR °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saaatlerinde kar yağışlı
VAN °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bölgenin genelinde yer yer kuvvetli şekilde olması bekleniyor.
DIYARBAKIR °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.
GAZIANTEP °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur, zamanla karlakarışık yağmur ve kar yağışlı
MARDİN °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur, zamanla karlakarışık yağmur ve kar yağışlı
SİİRT °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur, zamanla karlakarışık yağmur ve kar yağışlı
DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz'de tam fırtına, Kuzey Ege ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz, Marmara ve Güney Ege'de fırtına; Doğu Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50km/s), Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.
MARMARA

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50km/s) kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.
EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75km/s), gece saatlerine kadar kuzeyinde 7 ila 9 (75-90km/s) kuvvetinde; Dalga: 3,5 ila 4,5m, Görüş: Orta.
AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75km/s), akşam saatlerinden sonra 8 ila 10 (75-105km/s), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60km/s), akşam saatlerinden sonra kuzeyden 6 ila 8 (50-75km/s) batısında 7 ila 9 (75-90km/s) kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0m, zamanla batısında 4,0 ila 5,0m, Görüş: Orta.
VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

 Alıntı
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
11 Aralık 2016 Pazar Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 11 Aralık 2016 05:59
10 Aralık 2016 Cumartesi Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 10 Aralık 2016 06:50
07 Aralık 2016 Çarşam Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 07 Aralık 2016 06:40
06 Aralık 2016 Salı Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 06 Aralık 2016 06:50
03 Aralık 2016 Cumartesi Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 03 Aralık 2016 07:24

Yukarı Git