14 Aralık 2016 Çarşamba Hava Durumu  14 Aralık 2016, Saat 06:18
DurumuÇevrimdışı
'boşunaymış' dedirtmeyin be insana..
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

14 Aralık 2016 Çarşamba Hava Durumu

 
Yorum #1


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz ile Konya ve Kütahya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Doğu Karadeniz kıyılarının yüksekleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 5 ila 10 derece olmak üzere hissedilir derece azalması bekleniyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (30-60 km/saat), Güney Ege Kıyıları ile İç Anadolu'nun güney ve doğusunda kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Akdeniz bölgesinde ise kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların, Doğu Karadeniz kıyılarının yüksekleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma, don olayı ve tipi şeklinde kar yağışı) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir
KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (30-60 km/saat), Güney Ege Kıyıları ile İç Anadolu'nun güney ve doğusunda kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Akdeniz bölgesinde ise kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ZİRAİ DON UYARISI: Zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği Marmara bölgesi ile Ege ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde gece saatlerinde hafif zirai don olayı beklendiğinden, zirai faaliyetle ve seracılıkla uğraşan üreticilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ÇANAKKALE °C, 4°C

Az bulutlu
EDİRNE °C, 4°C

Az bulutlu
ISTANBUL °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde kar yağışlı
KIRKLARELİ °C, 0°C

Parçalı bulutlu
EGE

Az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kütahya çevrelerinin ilk saatlerde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde hafif olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR °C, -1°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu
IZMIR °C, 7°C

Parçalı bulutlu
KÜTAHYA °C, -1°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde kar yağışlı
MANISA °C, 5°C

Parçalı bulutlu
AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden, hamlesi zaman zaman 100 km/saatin üzerinde olmak üzere, kuvvetli fırtına (60-90 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.
ADANA °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı
ANTALYA °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu
HATAY °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı
KAHRAMANMARAŞ °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı
İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Konya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; sabah ve öğle saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
ANKARA °C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu
CANKIRI °C, -1°C

Parçalı bulutlu
KONYA °C, -2°C

Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde kar yağışlı
NEVŞEHİR °C, -4°C

Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde kar yağışlı
BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesiminde hafif olmak üzere, sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BOLU °C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu
DÜZCE °C, 0°C

Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı
SİNOP °C, 3°C

Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ZONGULDAK °C, 2°C

Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Doğu Karadeniz kıyılarının yükseklerinde yoğun olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz kıyılarında ilk saatlerde kuzeybatı yönünden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
AMASYA °C, 0°C

Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı
GÜMÜŞHANE °C, -3°C

Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı
SAMSUN °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı
TRABZON °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yükseklerinde yer yer yoğun olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının, Elazığ, Erzurum, Kars, Ağrı, Bingöl, Muş, Bitlis, Iğdır, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin batısında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
ELAZIĞ °C, 1°C

Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı
ERZURUM °C, -2°C

Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı
KARS °C, -2°C

Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı
VAN °C, 3°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı
GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; ilk saatlerde yağmur ve karla karışık yağmur, zamanla bölgenin doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinde yer yer yoğun olmak üzere karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin kuzeybatısında kuzeyli yönlerden, bölgenin doğusunda güney ve doğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
DIYARBAKIR °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
GAZIANTEP °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde yağmurlu, zamanla karlakarışık yağmur ve kar yağışlı
SİİRT °C, 6°C

Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
ŞANLIURFA °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde yağmurlu, zamanla karlakarışık yağmur ve kar yağışlı
DENİZLERDE HAVA

Akdeniz'de tam fırtına, Güney Ege'de fırtına, Marmara, Doğu Karadeniz'in doğusu ile Van Gölü'nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu ile sabah ve öğle saatlerinde batısı karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinde kuzeybatı, akşam saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), doğusu sabah ve öğle saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Doğu Karadeniz'in doğusunda 2,0 ila 3,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusu karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s), öğle saatlerinden sonra batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), güneyinde 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam saatlerinden sonra güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s); Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/s), öğle saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/s), akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,5 ila 3,5 m, Görüş: iyi.
AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 8 ila 10 (70-105 km/s), gece saatlerinden sonra batısında 4 ila 6 (30-50 km/s), doğusunda kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde; Dalga: 5,0 ila 6,0m, Görüş: Zayıf.
VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, zamanla kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 Alıntı
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
13 Aralık 2016 Salı Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 13 Aralık 2016 10:44
11 Aralık 2016 Pazar Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 11 Aralık 2016 05:59
08 Aralık 2016 Perşembe Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 08 Aralık 2016 07:01
06 Aralık 2016 Salı Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 06 Aralık 2016 06:50
03 Aralık 2016 Cumartesi Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 03 Aralık 2016 07:24

Yukarı Git