21 Aralık 2016 ÇArşamba Hava Durumu  21 Aralık 2016, Saat 13:47
DurumuÇevrimdışı
'boşunaymış' dedirtmeyin be insana..
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

21 Aralık 2016 ÇArşamba Hava Durumu

 
Yorum #1


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, İç Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Çorum, Samsun, Amasya, Elazığ ve Malatya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Marmara Bölgesinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yağış alan yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların; Gaziantep, Kilis, Hatay, Adana ve Mersin’in iç ve dağlık kesimleri ile Konya ve Karaman il genelinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar (20 cm ve üzeri) şeklinde olması tahmin ediliyor. Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege Bölge geneli ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 Km/sa), Orta ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-60 Km/sa), Güneydoğu Anadolu'nun batısında fırtına (70-90 Km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: yurdun güney kesimlerinde beklenen kar yağışların Gaziantep, Kilis ile Hatay, Adana ve Mersin’in iç ve dağlık kesimleri ile Konya ve Karaman il genelinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar (20 cm ve üzeri) şeklinde olması tahmin ediliyor. İç Anadolu bölgesini Akdeniz’e bağlayan karayollarında meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Hatay ve Osmaniye illerimizde yarın (21.12.2016 Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren rüzgarın hızını artırarak doğu ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde (70-90 km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Fırtınanın 22.12.2016 Perşembe günü akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir.
ZİRAİ DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği ülkemizin kıyı kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette zirai don olayı beklenmektedir. Zirai faaliyetle ve seracılıkla uğraşan üreticilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Bölgenin kuzey ve doğusu ile Balıkesir, Bursa çevreleri ve Çanakkale'nin doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı meydana geleceği tahmin ediliyor.
BİLECİK °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı
BURSA °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ISTANBUL °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı
TEKİRDAĞ °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu
EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Denizli, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevreleri ile Muğla ve Manisa'nın doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın ; Bölgenin orta ve doğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı
IZMIR °C, 9°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu
KÜTAHYA °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı
MUĞLA °C, 7°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, doğu kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde görülecek yağışların, Mersin ve Adana kıyıları ile Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Hatay, Adana ve Mersin'in iç ve dağlık kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı meydana geleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta ve doğu kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
ADANA °C, 9°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kıyıları kuvvetli sağanak yağışlı, iç kesimleri yer yer yoğun kar yağışlı
ANTALYA °C, 12°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu kesimlerde kuvvetli yağış ve iç kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
BURDUR °C, 3°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı
KAHRAMANMARAŞ °C, 2°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı
İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Sivas çevreleri dışında bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Konya ve Karaman çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ; Batı ve güney kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.
ANKARA °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli hafif kar yağışlı
KAYSERİ °C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı
KONYA °C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı
SİVAS °C, -8°C

Parçalı ve çok bulutlu
BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
BOLU °C, -2°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı
KARABÜK °C, 2°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı
KASTAMONU °C, 1°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı
ZONGULDAK °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Çorum, Samsun ve Amasya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ARTVİN °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu
SAMSUN °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı
TOKAT °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu
TRABZON °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu
DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu, Malatya ve Elazığ çevrelerinin öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
ELAZIĞ °C, -2°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı
ERZURUM °C, -14°C

Parçalı ve çok bulutlu
HAKKARİ °C, -10°C

Parçalı ve az bulutlu
VAN °C, -2°C

Parçalı ve az bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yer yer yoğun olmak üzere, bölgenin batı kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın ; Bölgenin batısında kuzeydoğu yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (70-90 Km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı
BATMAN °C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu
DIYARBAKIR °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
GAZIANTEP °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı
DENİZLERDE HAVA

Ege ve Akdeniz'de kuvvetli fırtına; Batı Karadeniz'in batısı ve Marmara'da fırtına bekleniyor
KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Batı Karadeniz karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), batısı 6 ila 8 (50-75 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, batısı kuzeydoğudan, sabah saatlerinde doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde batısı kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in batısı 1,5 ila 2,5m, batısı 2,0 ila 3,0m, Batı Karadeniz'in batısında 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.
MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,5m, Görüş: Zayıf.
EGE

Hava Durumu:Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzeyi ile açıkları yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m, Görüş: Zayıf.
AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu,kuvvetli olmak üzere yağmurlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), doğusu kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yer yer 9 (90 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m, Batı Akdeniz'in batısı 2,0 ila 3,0m, Görüş: Zayıf.
VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneybatıdan, zaman zaman güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m, Görüş: İyi.

 Alıntı
Cevapla

Etiketler
2016, aralık, Çarşamba, durumu, hava


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
18 Aralık 2016 Pazar Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 18 Aralık 2016 09:18
17 Aralık 2016 Cumartesi Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 17 Aralık 2016 08:03
14 Aralık 2016 Çarşamba Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 14 Aralık 2016 06:18
09 Aralık 2016 Cuma Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 09 Aralık 2016 06:19
07 Aralık 2016 Çarşam Hava Durumu Sentinus Günlük Hava Durumu 0 07 Aralık 2016 06:40

Yukarı Git