Güney Kore  28 Haziran 2013, Saat 12:18
DurumuÇevrimdışı
~ یơυℓℓεss ..
diShy - nickli üyeye ait kullanıcı resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Güney Kore

 
Yorum #1
GÜNEY KORE “Asyanın En Başarılı Kaplanı” Son 30 yılda Kore ekonomisi dünyanın hızla gelişen ekonomileri arasında yer almıştır. Ancak çok hızlı büyümenin yanında son yıllarda dış borçla finansmanı üretim artışı yanında karlılık ve verimliliğin arttırılması sonucu ekonomi 1997 yılı sonunda krize maruz kalmıştır. Büyüme sürecinde kişi başına düşen gelirin yıllık artış hızı %7 olup tarım ekonomisi ileri teknoloji ekonomisine dönüşmüştür. Devletin ekonominin her alanına müdahale eder hale gelişi finans sektörünün zayıf kalmasına neden olmuştur. 1997 yılının başından beklenmedik sayıda büyük holdinglerin iflası finans sektörünü zor duruma sokmuş Eylül 1998) Kore krizin etkilerini tam anlamıyla atlata bildiği takdirde 2000-2010 yıllarına gelindiğinde hızlı büyümesinin devam ettirebilecektir.GÜNEY KORE “Asyanın En Başarılı Kaplanı” Son 30 yılda Kore ekonomisi dünyanın hızla gelişen ekonomileri arasında yer almıştır. Ancak çok hızlı büyümenin yanında son yıllarda dış borçla finansmanı üretim artışı yanında karlılık ve verimliliğin arttırılması sonucu ekonomi 1997 yılı sonunda krize maruz kalmıştır. Büyüme sürecinde kişi başına düşen gelirin yıllık artış hızı %7 olup tarım ekonomisi ileri teknoloji ekonomisine dönüşmüştür. Devletin ekonominin her alanına müdahale eder hale gelişi finans sektörünün zayıf kalmasına neden olmuştur. 1997 yılının başından beklenmedik sayıda büyük holdinglerin iflası finans sektörünü zor duruma sokmuş Eylül 1998) Kore krizin etkilerini tam anlamıyla atlata bildiği takdirde 2000-2010 yıllarına gelindiğinde hızlı büyümesinin devam ettirebilecektir.

 Alıntı
 28 Haziran 2013, Saat 22:27
DurumuÇevrimdışı
johndoe
zaman - nickli üyeye ait kullanıcı resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

 
Yorum #2

hayatımda gitmek istedigim yerlerin başında gelen ülke umarım nasip olur


 Alıntı
Cevap: Güney Kore  09 Ocak 2019, Saat 16:24
DurumuÇevrimiçi
Varlığım parmağına yüzük olmadı ya. Yokluğum kulağına küpe olsun.
ReiS - nickli üyeye ait kullanıcı resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Cevap: Güney Kore

 
Yorum #3

Güney Kore? Güney Kore tarihi? Güney Kore neler oldu?


Kore tarihi M.Ö. 3000 yılına kadar uzanır. Çinin eline geçtikten sonra, Budizm ve Çinlilerin etkisinde kaldı. Daha sonraları 7. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar değişik hanedanların idaresi altında bağımsız olarak yaşadı. 1910 yılında Japonlar Kore?yi işgal ederek koloni haline getirdiler. Bu durum, 1945 yılına kadar sürdü. İkinci Dünya Savaşında Japonyanın yenilmesinden sonra Güney Koreyi ABD, Kuzey Koreyi de Rusya işgal etti. Böylelikle kuzeyde komünist rejim, güneyde demokratik rejim kurulmuş oldu.

25 Haziran 1950?de Rus subaylarının kumandasındaki Kuzey Kore birlikleri, yarımadanın tamamına komünizmi kabul ettirmek için Güney Kore?ye saldırıp istila etti. Bunun üzerine BM., Güney Kore?nin kurtarılmasına karar verdi. Bölgeye BM askerleri gönderildi. Bu orduya Türkiye, bir tugayla katıldı. İşgalci komünist birliklerin Güney Kore?den çıkarılması için Mehmetçik büyük başarı gösterdi.

Mehmetçiğin zaferi bütün dünyaya yayılarak takdir topladı. Yapılan görüşmeler neticesinde 27 Temmuz 1953'te ateşkes imzalandı. 38. Paralel Güney Kore ile Kuzey Kore arasında sınır kabul edildi. Savaş sonrası, Başkanlık sistemine dayalı demokratik rejime geçildi. Kuzey Kore ile birleşme devamlı gündemde olup, yakın bir zamanda tek devlet haline gelmeleri ümit edilmektedir.


Alıntıdır.


 Alıntı
Cevapla

« Azerbaycan | - »

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Yukarı Git