• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

05 Kasım 2020 Perşembe Günün Hikayesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
Büyük bir Japon bilgesi, çölde kumlar üzerinde oturmuş, meditasyon halindedir. Delikanlının biri, ona yaklaşır ve der ki:
-Beni öğrencin olarak kabul et.
Bilge, parmağıyla kumlar üzerinde düz bir çizgi çeker ve şöyle der:
-Kısalt!
Genç, avuçlarıyla çizginin yarısını siler. Bilge der ki:
-Git, bir sene sonra tekrar gel!
Bir yıl geçer. Bilge, yine bir çizgi çizer ve der ki:
-Kısalt!
Delikanlı, bu kez çizginin yarısını avucu ve dirseğiyle kapatır. Bilge, onu da kabul etmez:
-Git, gelecek sene yine gel!
Gelecek yıl olur. Bilge, tekrar kumların üzerine bir çizgi çeker ve onu kısaltmasını ister. Bu kez, genç der ki:
-Bilmiyorum...
Ve bilge’den cevabı kendisine söylemesini rica eder. Bilge, çizginin yanına daha uzun bir çizgi çeker ve der ki:
-Şimdi kısaldı.
Bu hikaye, Japon kültüründe gelişmenin, ilerlemenin yolunu gösteren sırlardan biridir; düşmanlığa ve diğer insanlarla boğuşmana hiç gerek yok, çünkü sen olgunlaşıp ilerlediğinde onlar kendiliğinden yenilgiye uğrar, geride kalırlar...

Su°

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
6,440
Mantiklari mükemmel bu insanların hep kendilerini geliştirme çabasındalar çok güzel bir şey bu, bizde ki istisnalar haricinde ki insanlar anca trafikte korna çaldın beni solladın diye adam öldürüyorlar zerre bu kafayla ilerleme olmaz bu ülkede.

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
sen olgunlaşıp ilerlediğinde onlar kendiliğinden yenilgiye uğrar, geride kalırlar...
Kesinlikle, sen ne kadar ileri görüşlü olup kendini yenilersen diğerleri de o kadar geride kalır.
Zekayı kullanabiliyor olmak marifet..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...