• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

11 Haziran 2017 Günün Yemeği - Fırında Barbunya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
...

~ Fırında Barbunya ~

ERbBAA.png

Malzemeler:

- 500 gr barbunya
- 2 soğan
- 1 yemek kaşığı toz şeker
- 1 tatlı kaşığı biber salçası
- 1 tatlı kaşığı domates salçası
- 1 yemek kaşığı sirke
- 3 sosis
- Tarçın
- Kırmızı pul biber
- 3 yemek kaşığı zeytinyağı
- Sıcak su
- Tuz
- Maydanoz

Yapılışı:

Barbunyaları ayıklayıp üzerine su ekleyin ve yumuşayıncaya kadar haşlayın.

Soğanları soyup piyazlık doğrayın ve zeytinyağında pembeleşinceye kadar kavurun.

Şeker ve salçaları ekleyip kavurun. Sıcak suyu ilave ederek kaynamaya bırakın.

Kaynamaya başlayınca baharatları, sirkeyi ve barbunyaları ekleyin ve fırın kabına aktarın.

Sosisleri 3 cm kalınlığında doğrayıp ekleyin ve 160 dereceye ayarlanmış fırında 15 dakika pişirip üzerine kıyılmış maydanoz serperek servis yapın.

~ Afiyet Olsun ~

Konular
14
MFC Puanı
170
ya o deilde barbunyayı ben biyerde kurufasulye gibipişirimişler yedim bayıldım barbnya pilaki falan sevmem normalde barnunyaya asık oldum valla karsı masada oturalım mum ykalım istedim o derece sevdim:D

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Barbunya güzel ya fasulyenin büyüğü gibi :) bende pek sevmezdim tesadüfen yedim ve bayıldım

Konular
14
MFC Puanı
170
ben ilk kez oyle yedim bildiğin kurufasulye gibi pişirmişler ... barbunyayı hafif aldente yapıyorlar sevmiyorum ... az pişicek olan tek sey ettir benc e... mumkunse kanlı olucak gerisi iyi pişicek ...

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Yok ben eti çok pişmiş severim :D

Konular
14
MFC Puanı
170
amayazık ya ete işkence ediyorsun ve içinde bişey kalmıyorki vitaminler ölüyor .. ben abartı yiyorum ama çiğ goruntusu tadını alıcak çok kolay pişirme yontemleri var denemelisin ama asla kömür etme:D

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Hımm bu konuyu yemek bölümlerinde bir ara detaylı konuşalım :D et yapacağım zaman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...