• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

13 Ekim 2020 Salı Günün Hikayesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
SANAYİ BENİ TANIYOR!!!
-Abla soruyorlar, senin müdür satacak mı arabayı diye”...
-Kim soruyor?....
-Sanayide soruyorlar...
-Benim arabayı...
-Senin arabayı...
-Nasıl yani?... koskoca sanayi beni tanıyor mu ustam?....
-Tanıyor abla, ‘senin müdür yine buradaydı, sabah arabasına mı çarpmışlar ne’, dediler geçenlerde....
Yani o kadar ünlüyüm... aaaaa… ama ustam; sanki sanayi yanlış yer gibi ünlü olmak için haaaaaaaaa... bir şoför için aaa …
Elleri yüzleri boyalı, arabanın altından sadece ayakları görünen, benzin, yağ kokan, senin deliler gibi övündüğün beyninle bulamadığın arızayı, o, marş yap, marş yap stoplama hoooop deyip, şıp diye çözen adamların dünyasındayım…
Günlerden Sanayi…
-Vallahi ünlüsün abla, köşedeki lokumcu da seni bekliyor, bi geldiğinde cirosunu sormuşsun....
Yok artık ...Turgut misali "yuh anne diğer kadınlar gibi olmayı denese" demek geliyor içimden.... sana ne adamın cirosundan lokumcu musun? Bir dur arkadaş yaaaaaaa... bazen sanki kapanma düğmem olmalı diye düşünüyorum….
-Sürekli geliyorum ya acemi diyorlardır, ondandır ünüm….
-Yok abla… o gün akücü Cemal bile; hem kadın, hem sarışın ama çok iyi park ediyor dedi…
-Aman Allahım bu iyi bir şey mi, yani övgü mü diyorum…
-Tabi abla park edebiliyorsan olay bitmiştir…
1993’den beri araba kullanıyorum, Marsa bile park ediyor olabilmeliydim sanki….
-Sağ olsun, selamımı söyle Akücü Cemal ustaya diyorum….. burası sanayi “Cemal Bey” olmazdı…
-Söylerim… ama senin arabanın yeni modeli çıkmış, bak fazla kilometre yapmadan düşün derim… alıcısı var…
-Yok ustam, satmayı hiç düşünmüyorum, hem yeni benim arabam, hem çok memnunum, hem çok seviyorum...
-Abla be kadınlar çok sık yeniliyorlar araçlarını, bi sen takılıp kaldın…
-Yanında konuşmasak!
-Kimin yanında abla?
-Arabamın, o hisseder, ondan vazgeçtiğimi, onu sevmediğimi sanır…..
Yıllardır aynı ustaya gelirim… tuhaf olduğumu düşündüğünü bilirdim ama ilk kez deli olduğum düşüncesi gözlerine bu kadar net yansımıştı… Nasıl bilebilirdi ki; bu arabanın bana ne ifade ettiğini...
İçinde bir başıma; "bir daha bu yolları ayni hevesle yürür müyüz kim bilir "şarkısını onlarca kez ağlaya, ağlaya dinlediğimi…. Turgut ile yüzlerce komik anımıza katıla katıla güldüğümüzü… Bozcaada’da koltuklarına kırıntılarını döke saça damla sakızlı kurabiye yiyişimizi…. Ankara’da kar altında kalışımızı, hastalıkta sağlıkta yanımda oluşunu ve en önemlisi canım babam ile son seyahatini bu arabada yapmış olduğumuzu, nasıl bilebilirdi ki...... bilemezdi…
-Tabi ki yenileyeceğim ben de günü geldiğinde diyorum… …. ama güzel ustam; hem maddi, hem manevi anlamda günü de öyle çabuk gelmemeli, değil mi?…. Yaşanmışlıklar çok değerli benim için.... ve herkes için de öyle olmalı... heveslenip alıyoruz ya işte o hevesler kalıcı olup, sevgiye dönüşmeli… Her şeyi ama her şeyi çok kısa sürede tüketir olduk… duygularımızı bile, dün aşık olduğumuzu bugün hatırlamaz olduk… nerede kaldı Karacaoğlan’ın aşkı…. hem yenilesem; seninle nasıl bu sohbeti yapacağım…. yeni arabanın çok işi düşmez ki sanayiye…. özlersin beni…. hahaha.. Özlemeyeceği kesindi…
Dikkatlice bakıyor yüzüme…
-Hiç böyle düşünmemiştim; sen ondan mı müdürsün?... değişik düşündüğün için mi diyor…
-Yok be ustam, tesadüf benimkisi” diyorum… gülüyor…
-Biz bi insandan, bi de arabadan anlarız abla… Adamsın… diyor…
Çeviriyor gözlerini arabama… Her şeyi bilen beni, hayrette bırakacak bir hızla;
-Tekerler bitmiş, yağ değişecekti bu ay, frenleri de kontrol edelim… oğlan nasıl oğlan, getirmemişsin bu sefer…. Ablaya çay getirin....
Ben, biraz buğulu bir bardaktan biraz yağ kokan çayımı yudumlarken, onlar sökmüşlerdi bile lastikleri…..
Sanayi… Seviyorum bu kültürü….. Çok nettir konuşmalar…. eskiyi yeni yapanlar… güzel insanlarsınız….
ve babaannemin sözü “eskisi olmayanın yenisi olmaz”

SERAP GÜVENER 2018

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Yeniyi gördüklerinde eskiyi çok çabuk unutup bir kenara atıyorlar, aslında herşeyi "eskiden" öğrenirsin yeni de gelip keyfini sürer..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...