Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

15 Fransız'ı kurtaran Müslüman genç için kampanya

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Fransa’nın başkenti Paris’te bir Yahudi marketine düzenlenen saldırıda 15 kişinin hayatını kurtaran Lassana Bathily isimli Malili Müslüman genç için kampanya başlatıldı. Bathily'e vatandaşlık ve Fransa'nın en saygın nişanı Legion d’Honneur verilmesi için 270 bin imza toplandı.
Fransa'nın başkenti Paris'te bir Yahudi marketine düzenlenen ve dört kişinin ölümüne yol açan silahlı baskında 15 müşteriyi derin dondurucuya saklayarak hayatlarını kurtaran Malili Müslüman gence vatandaşlık ve ülkenin en saygın nişanı Legion d'Honneur verilmesi için imza kampanyası başlatıldı.

Kampanyaya şu ana kadar 270 bin kişi imza attı. Lassana Bathily isimli Malili Müslüman genci Cumhurbaşkanı François Hollande da arayarak gösterdiği cesaretten dolayı tebrik etmişti.

Malili genç, saldırı sırasında 15 müşteriyi marketin altındaki depoya indirmiş, buradaki büyük derin dondurucuda saklayarak hayatlarını kurtarmıştı.

24 yaşındaki Malili genç, basına yaptığı açıklamada, "Derin dondurucunun fişini ve deponun elektriğini kapattım. İçeride sakladığım kişilere sakin ve sessiz olmalarını, daha sonra gelip onları kurtaracağımı söyledim" demişti.

Paris'te 8 Ocak'ta bir polisi öldüren Amedy Coulibaly isimli saldırgan, 9 Ocak'ta marketi basarak dört kişinin ölümüne yol açtıktan sonra polis operasyonunda ele geçirilmişti.
 
Üst Alt