• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

24 Saat Mazeret Üretmeme Kuralı

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
VMDZ9r.jpg

Daha fazla iş yapmak istiyorsunuz, öyle mi? Yeterince zamanınız olmadığını düşünüyor ve üretken olamayacağınızı hissediyorsunuz.

Belki, bunun için bir sürü “geçerli” sebebiniz var, ama bunlar şimdi önem arzetmiyor.

24 Saat Mazeret Üretmeme Kuralını Dinleyin Şimdi

Peki, günde 24 saat zamanınız var.

Diyelim, günde 8 saat uyuyorsunuz, ki bu biraz fazla aslında.

Geriye 16 saatiniz kaldı.

Muhtemelen çalışıyorsunuz. 8’den 5’e kadar, toplam 9 saat eder.

Onu da çıkarın, kaldı 7 saat.

Evle iş arasındaki yolu da ekleyelim. 2 saat belki?

Şimdi elinizde 5 saat var.

Ama durun, merhametsiz değilim. 2-3 saat de yorgunluk için kestirme veriyorum.

Kaldı geriye 3 saat.

Elinizde istediğiniz her şeyi yapmak için her gün 3 saat var. Ve bana yorgun olduğunuzu söylemeyin, çünkü zaten 2 saat vermiştim size.

Gördünüz mü ne yaptım?

Fark ettiniz mi, dünyada sevdiğiniz bir şeyi yapmak, projeniz üzerinde çalışmak, eğlenceli bir şey yapmak veya önemli arkadaşlarla buluşmak için ne kadar çok zamanınız var?

Bu kadar basit işte. Yaşam bu kadar basit. Yapmanız gereken sadece mazeretleri elemek.

Meşgul Olmak Saçmalıktan Başka Bir Şey Değil

Meşgul olduğunuzu söyleyip durmayın. Günümüzde herkes meşgul.

Sizin önemli bir şey veya insan var, onun için zaman yaratmak için kesinlikle fırsatınız var.

Bu ne kadar istediğinize bağlı. Yeterince zamanınız var, merak etmeyin.

Önceliklerinizi bir düzene sokun. Meşgulüm demek, uygun bir mazeret diye, bunu söyleyip durmayın.

Her Zaman Yorgun Hissetmek Normal Değil

Anlıyorum. İş, ev işleri, ayak işleri ya her ne işse artır, zihninizi ve vücudunuzu zorluyor olabilir, her ne kadar dinlenmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunuzu hissetseniz bile. (ki bu da yeterli değildir genellikle)

Ama gerçekten o kadar yorgun musunuz, yoksa daha sık rahatlamak mı istiyorsunuz?

Yorgun olmak zamanınızı boşa tüketmek için bir mazeret olmasın.

İyi uyumak için elinizden geleni yapın. Yatmadan önce telefonu kullanmayı bırakın. İş günü daha çabuk gelmesin diye, geç saatlere kadar ayakta kalmayı bırakın.

Ayrıca düzgün beslenin ve daha fazla su için. Enerjinizi kazanmak için elinizden ne geliyorsa yapın.

Anlamsız Şeylerle Tembellik Etmeyi Bırakın

Gerçekten meşgul müsünüz?Yoksa amaçsızca sosyal medyada telefonunuzla vakit mi geçiriyorsunuz?

Ya da hiçbir şey yapmıyor musunuz?

Görüyor musunuz, sıkılmak zamanınızı en kötü şekilde nasıl yiyip bitiriyor?

Zamanınızı boşa harcamayı bırakın artık. Eğer yaptığınız işle düzgün bir şekilde dengelenmiyorsa, mola vermek anlamsızdır.

Belirli hedefler belirleyin. Günlük planınızı yapın. Adım adım, günden güne yapmak istedikleriniz üzerinde çalışın.

Daha Fazla Mazeret Yok

24 Saat Mazeret Üretmeme kuralım biraz zorlama mı?

Belki o gün işte mesaiye kaldınız.

Galiba trafik de kötüydü bugün.

Her neyse… Her neyse işte…

Yine söylüyorum, ne kadar istediğinize bağlı.

Zaman orada kullanmanız için sizi bekliyor. Hayatınızda olup, biten her şeye rağmen onu en iyi şekilde kullanmak için gerekli yeteneğe sahipsiniz.

Zamanınız sorumluluğunu alın, hayatınızın sorumluluğunu alın.

Gidin ve bir şeylerin gerçekleşmesini sağlayın.

Alden Tan