• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

25 Yıl Oldu Windows 95 Çıkalı..... (Heydi Gidi Günler Hey....!)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Windows 95 işletim sistemi 25. yaşını kutluyor​

Windows 95 işletim sistemi geçtiğimiz gün 25. yaşını geride bıraktı. 1995 yılında piyasaya sürülen sistem, nostaljik bir değer katıyor.​

windows-95-isletim-sistemi-25-yasini-kutluyor.jpg

Bundan 25 yıl önce 24 Ağustos 1995 yılında Windows 95 işletim sistemi piyasaya sürüldü. Bu yıl 25. yaşını geride bırakan işletim sistemi için Microsoft geçtiğimiz yıllarda Windows 95 özel kazak üretmişti.

Bu yıl henüz önemli bir adım atmayan firma Twitter hesabında Windows 95’in başlangıç müziğini paylaştı. Eskileri yâd eden Microsoft, Windows 95’i unutmadığını gösterdi. Bunun yanı sıra kullanıcılar da bu özel gün için çeşitli paylaşımlar yaptı.

Windows 95 işletim sistemi 25. yaşını geride bıraktı

Windows 95 artık 25 yaşında. Zaman ilerliyor ve birçok işletim sistemi gibi Windows 95’de yaşlanıyor. Bazı kullanıcılar yeni yaşa özel olarak Microsoft’un Windows 95 için Windows 10 üzerinde özel bir tema yayınlamasını istiyor. Microsoft bu konuda ne yapar bilinmez fakat Windows 95 görünümlü bir tema birçok kullanıcı için güzel olabilir.

windows-95-isletim-sistemi-25-yasini-kutluyor-1.jpg

24 Ağustos 1995 tarihinde piyasaya sürülen Windows 95 birçok yeniliği de beraberinde getirmişti. Bu yenilikler arasında en önemlisi ise ilk 32 bit işletim sistemi olma özelliğini taşıması yer alıyordu. Şu anki zamana göre küçük olsa da o zaman büyük bir yenilik idi. Bu yeniliğin yanı sıra masaüstü yeni bir görünüme kavuştu, sağ tık sistemi geliştirildi, başlat menüsü eklendi, tak ve çalıştır özelliği eklendi, USB desteği sağlandı, Internet Explorer entegre edildi ve büyüteç özelliği yerleştirildi.

Kaynak: BBC