• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

28 Haziran 2020 Günün Hikayesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
Günlerden bir gün
Hamama gideceği tuttu
Sadrazam hazretlerinin
Bir yanında birinci veziri
Bir yanında ikinci veziri
Bir yanında üçüncü veziri
Sonra efendime söyleyeyim
Peşkircibaşısı
Nalıncıbaşısı
Sabuncubaşısı
Velhasıl tam dört yüz kişilik kafile
Peştamal takıp girdiler hamama
Geçtiler kurnaların başına
Üçer beşer
Sadrazam deseniz
Kuruldu göbektaşına
Yan gelip yattı
Memleketin ünlü tellakları
Sardılar dört yanını
Kimi elini kaptı kimi bacağını
Bir keseleme, sürtme faslıdır
başladı
Tam on iki saat
İncitmeden keselediler
Hazretin mübarek vücudunu
Öylesine kir çıktı ki sormayın
Her biri nah parmağım gibi
Aman efendimiz bu ne kiri
Demeye kalmadı
Keselerin altında eriyip gitti
Koskoca sadrazam
Bütün maiyet erkanı yerinden
fırladı
- Nittünüz devletliyi
dediler tellaklara
Tellaklar cevap verdi:
- Biz yıkadık, keseledik
Devletlinin kirden ibaret olduğunu bilemedik
Suç bizde değil
Neyleyelim
Kir bitti Sadrazam elden gitti…

ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Günlerden bir gün
Hamama gideceği tuttu
Sadrazam hazretlerinin
Peşkircibaşısı
Nalıncıbaşısı
Sabuncubaşısı
Üçer beşer
Sadrazam deseniz
Kuruldu göbektaşına
Yan gelip yattı
Sardılar dört yanını
başladı
Tam on iki saat
İncitmeden keselediler
Demeye kalmadı
Koskoca sadrazam
fırladı
- Nittünüz devletliyi
dediler tellaklara
Tellaklar cevap verdi:
- Biz yıkadık, keseledik
Suç bizde değil
Neyleyelim

ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN

Kirli işler peşinde koşarsa olacağı bu.))))

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
Avanak Avninin Babası Oğuz Aral'ın "Huysuz İhtiyar" Adlı Kitabından Kendi Anlatımıyla Anısı ;

"Geçenlerde dişçim:
“Artık, inadı bırakmak zorundasınız Oğuz Bey. Size bir protez yapmamız gerekiyor” dedi. “Nee!.. Ben yüzük ve kol saati bile takamam. Gömleğimin yakası enseme değince sinirlenirim… O tenekeyi ağzıma nasıl sokarım?..” diye gürledim.Aslında gürlemek istedim de ağzımdan:
“Pfotef… Ben yümüfüf müfkof!..” gibisinden Avni’ce sesler çıkardım.Çünkü son yıllarda beni terk etmeye başlayan saçlarıma ve dişlerime yeni iki diş daha eklenmişti.Zalim dişçi,son olarak önden iki dişimi daha benden çalmıştı…Dişlerimin arasında oluşan boşluklardan hava kaçırıyor ve konuşurken pofuf, lofuf gibisinden Türkçe’de olmayan sesler çıkarıyordum.
“Ben, bunları dama atayım, yenisi çıkar!” filan dedimse de dişçim bilimsel bir ukalalıkla:
“Beslenme bozukluğu başlayacak” dedi.
“Zaten bir şey çiğnediğim yok. Son yıllarda alkolle besleniyorum.”
“Ama güzel bir kıza gülümsemeniz gerekince, ne yapacaksınız?”
Bu doktor bir haindi…Bir zalimdi… Belki de gizli bir Rus casusuydu. Bir hafta sonra, yarım ay şeklindeki bir tenekeye iliştirmiş üç dört kazma dişi burnuma dayayıp: “Nasıl buldunuz?” diye sordu. Protez,kıçlarına sopayla vurduğum zaman Bekir’in itlerinin bana hırlayışlarını anımsatıyordu.Ben de yeni protezime “Hırrf” diye hırladım.
Tenekeyi ağzıma sokar sokmaz,midemin ne hale geldiğini ve neler olduğunu anlatmayacağım.Yalnız “Beygir kompleksim” uzun sürdü. Evde, durup dururken eşinip kişniyordum… Hatta ruhumun derinliklerinden şaha kalkma arzuları yükseliyordu. Çünkü, o teneke ağzımdayken kendimi ağzına gem vurulmuş beygir gibi hissediyordum.İlk protez kazasını pencereden denizi seyrederken geçirdim.Günde içtiğim üç paket sigaranın yardımıyla öksürürken, protez fırlayıp gitti ve camı kırdı. Allah’ın ayazında, bir camcı bulup camı taktırana kadar dondum.Böylece, protezin nezle yaptığını da öğrenmiş oldum.Daha ilk günlerde protezimle geçinemeyeceğimiz belli oldu.Alçak,ağzının orasını burasını yeni bir pabuç gibi vuruyor,bazen fırlayıp gidiyor,öteberiyi kırıyordu.Ben de onu evde takmamaya karar verdim.Ancak, dışarı çıkınca ya da eve biri gelince, “adamlık ağzımı giyinirim” dedim.Yalnız, çıkarınca nereye koyacaktım? Yıllardan beri protez mahkûmu olan bir arkadaşım,takmadığım zamanlar onu su dolu bir bardağa koymamı salık verdi.Ama bir bardağın içinde sırıtarak bana bakan dişleri görürsem ben, ömür boyu herhangi bir bardaktan bir daha su içemem.Su o kadar önemli değil, içki de içemem.Bu yaştan sonra şişeden içecek değilim ya!..
Sonunda protezimi, dergi ve kitapların arasına koymaya başladım.Ama hangi dergiydi, hangi kitaptı ara ki bulasın.Evde binlerce dergi ve kitap var.Zaten, çocukluğumdan beri dalgın ve unutkan biriyim!
“Şeytan aldı götürdüüü…Satamadan getirdii…Lan alçak, neredeysen ses ver!” diye evde bütün gün dört döndüğüm oluyordu.Bazen evin kapısı çalınıyor.Pencereden bakıyorum,bir konuk gelmiş…“Bif dakkaf!” diye ünüleyip yıldırım gibi başlıyorum protezimi aranmaya…Oradan oraya deliler gibi koşuşturup namerdin saklandığı yeri bulmaya çalışıyorum.Tabii, kapıdaki bir süre sonra sıkılıp gidiyor ve muhtemelen eve kadın filan attığımı düşünüyor.Kitap, dergi gibi entelektüel metodlar sökmeyince, protezimi yanımda taşımaya karar verdim.Artık, deli danalar gibi oradan oraya saldırarak kendime bayramlık bir ağız aramaktan vazgeçmiştim.Dişli tenekeyi, mendilime sarıp cebime sokuşturuyordum.Gerektiği anda,hızlı silah çeken bir kovboy fiyakasıyla çekip yerine yerleştiriyordum.
Vee, yeni dişlerimle en dayanılmaz olduğuna inandığım gülücüklerimle gülümsüyordum.Geçen akşam evde yalnızdım.Keyifle limonlu votkamı hazırladım.Steyvırt Grencır’la Mel Ferır’ın oynadığı ve benim için bütün zamanların en güzel filmi olan Skaramuş‘u izlemek üzere televizyonun karşısındaki koltuğuma çöktüm.Ama çökmemle “Yandım Allah!” diye havaya zıplamam bir oldu.Birisi, fena halde kıçımı ısırmıştı.Birisi değil, ben kendi kıçımı ısırmıştım.Mendilden sıyrılan protez,cebim delik olduğu için pantolonun ağ kısmına yuvarlanmış,üstüne oturunca da alçak dişli teneke beni dişlemişti.Böylece,kendi kıçını ısırabilen ilk insan olarak insanlık tarihine geçmiş bulunuyorum.İhtiyarlayınca Cumhurbaşkanı, Başbakan filan olunuyor diye aldanmayın…
Beş paralık aklınız varsa,sakın ihtiyarlamayın!"
Oğuz Aral

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Günlerden bir gün
Hamama gideceği tuttu
Sadrazam hazretlerinin
Peşkircibaşısı
Nalıncıbaşısı
Sabuncubaşısı
Üçer beşer
Sadrazam deseniz
Kuruldu göbektaşına
Yan gelip yattı
Sardılar dört yanını
başladı
Tam on iki saat
İncitmeden keselediler
Demeye kalmadı
Koskoca sadrazam
fırladı
- Nittünüz devletliyi
dediler tellaklara
Tellaklar cevap verdi:
- Biz yıkadık, keseledik
Suç bizde değil
Neyleyelim

ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN

benzetme ne güzel olmus cidden : )))

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Mendilden sıyrılan protez,cebim delik olduğu için pantolonun ağ kısmına yuvarlanmış,üstüne oturunca da alçak dişli teneke beni dişlemişti.Böylece,kendi kıçını ısırabilen ilk insan olarak insanlık tarihine geçmiş bulunuyorum.İhtiyarlayınca Cumhurbaşkanı, Başbakan filan olunuyor diye aldanmayın…

: ))) koptummm cidden.. olmus bir olaydir ..

kimsenin aklina gelmez böyle birsey ya ; )))

sen cok yasa.. Oğuz Aral :D:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...