• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

29 Eylül Tarihte Bugün

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
1499: İnebahtı Kalesi fethedildi.
1911: Trablusgarp topraklarının İtalya'nın eline geçmesiyle sonuçlanan ve İtalya ile Osmanlı devletini karşı karşıya getiren Trablusgarp Savaşı başladı.
1923: Filistin'de İngiliz mandası resmen yürürlüğe girdi.
1929: Muhsin Ertuğrul'un yönettiği 'Ankara Postası' filminin ilk gösterimi, İstanbul'da yapıldı.
1933: Komünist Enternasyonal Genel Sekreteri Georgi Dimitrov'un suçlandığı Almanya Meclisi Reichstag'ın yakılması soruşturmasında öteki sanık Marinus Van Der Lubbe, yangını çıkardığını itiraf etti.
1960: Demokrat Parti kapatıldı.
1972: Milliyet Sanat Dergisi'nin ilk sayısı çıktı.
1984: Yönetmen Atıf Yılmaz, 1984'de 'Bir Yudum Sevgi', bir yıl sonra da 'Dul Bir Kadın' adlı filmleriyle iki yıl üst üste Altın Portakal Ödülü'nü aldı.
1992: Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik Jandarma Karakoluna saldıran teröristlerden 200'ü öldürüldü.
1994: Eski Adalet Bakanı ANAP'lı Mehmet Topaç, Ankara'daki avukatlık bürosunda, yasadışı Dev-Sol örgütü üyesi oldukları iddia edilen 4 kişinin silahlı saldırısı sonucu öldü.
2003: Gazeteci Tuğrul Şavkay, vefat etti.

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
1929: Muhsin Ertuğrul'un yönettiği 'Ankara Postası' filminin ilk gösterimi, İstanbul'da yapıldı.

@Can E. Sen katıldın mı galaya:D

Can E.

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
9,780

@Can E. Sen katıldın mı galaya:D
yok ben zamanda yolculuk yapıyordum
1992: Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik Jandarma Karakoluna saldıran teröristlerden 200'ü öldürüldü. Operasyona katıldım 199 ben vurdum

Can E.

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
9,780
çok dip gördük biz :D:D sen rahat ol güvenli yerdesin napar ne eder zirveye çıkarız :D:D ne demiş müslüm baba

KAh Çıkarım Gökyüzüne Seyrederim Alemi , Kah İnerim Yer Yüzüne Seyreder Alem Beni..