Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

3. Havalimanının İsmi İçin Çok Konuşulacak Teklif

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Yapılacak olan 3 havalimanına Sultan İkinci Abdülhamid’in adının verilmesi gerektiğini vurgulayan Hüküm Dergisi, ‘’Yeni Türkiye’nin Uluslararası Tabelası: Ulu Hakan Abdülhamid Han Havalimanı’’ manşetiyle konuyu ele alıyor. Derginin yeni sayısında konuyla alakalı şu satırlara yer veriliyor:
Ümmet Bizi Hâlâ Abdülhamid’le Anıyor
Çökmekte olan bir devleti tam 33 yıl ayakta tutabilen bir siyasi şuurun avdet etmesi, İslam birliğine/Hilafete giden yolun önündeki en önemli engelleri kaldıracaktır. Abdulhamid’le kaybettiğimiz değerler, Abdulhamid’le tekrar dünyamıza dönecektir. Büyük bir istila dalgasına maruz kalan Ümmet, Abdulhamid’le bilkuvve biten Hilafet’in mana ve mefhumu etrafında yeniden toparlanacaktır. Çünkü İslam dünyasında hala onun zamanından kalma hutbe metinleri nesilden nesile intikal etmekte, Abdulhamid ümmetin beşer planındaki son hamisi olarak anılmaktadır. Eğer “One minute” Ümmet tarafından hiçbir şekilde samimiyet testine tabi tutulmadan büyük bir teveccühe mazhar olduysa bilinmelidir ki bu, Abdulhamid’e verasetle doğrudan alakalı bir durumdur. Mademki Ümmet bizi hala Abdulhamid’le seviyor, onun açtırdığı su kuyularıyla hatırlıyor; o halde onun adı öyle bir noktaya yazılmalıdır ki, bu topraklara gelen her Müslüman Onun ülkesine gelmenin heyecanını yaşasın. Âlem-i İslam’ın başkenti İstanbul’un en yeni havaalanın adı “Ulu Hakan Abdulhamid Han” olursa, İstanbul’a inen her Müslümanın yüzünde hilafetin merkezine gelmenin süruru, ayrılanda ise hüznü olacaktır. İşte o zaman, Asya’yı Avrupa’ya bağlayan köprüye Yavuz Sultan adını koymak, Yeni Türkiye’ye hakettiği manayı kazandıracaktır.
Yazar kadrosunda Yusuf Kaplan, İhsan Şenocak, Nureddin Yıldız, Adem Özköse, Mustafa Özcan, Yahya Düzenli gibi usta isimleri barındıran, Arapça ekiyle birlikte her ay kırk sayfa olarak çıkan ilim, fikir ve hareket dergisi Hüküm’e yıllık 15tl’ye abone olunabildiği gibi gazete bayilerinden de ulaşılabiliyor.
 
Üst Alt