Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

4.yıldız uğruna

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Başkan Aziz Yıldırım'dan yönetime, teknik ekipten futbolculara kadar herkes büyük bir özveri içerisinde çalışıyor Yıldırım kulübe kamp kurarken, Kartal ise ailesini bile göremiyor. Futbolcular da sakatlıklarını hiçe sayıyor

F.Bahçe'nin son dönemdeki başarılı performansının altında yatan en önemli faktörün 'fedakarlık' olduğu ortaya çıktı. Sarı-lacivertliler, şampiyonluğa ulaşıp 4. yıldızı takmak için başkanından yönetimine, teknik heyetinden futbolcularına dek fedakarlık yapıyor. İşte hedefe kilitlenen Kanarya'da o özverili hareketler:

1-Aziz Yıldırım Tam Gün Mesaide
Başkan Aziz Yıldırım, tüm mesaisini kulüpte geçiriyor. Sabah erken saatlerde kulübe gelen Yıldırım, en geç çıkan isimlerden biri. Yaşanan mali sıkıntılara rağmen bunun takıma yansımaması için büyük çaba sarfediyor ve transfer taksitlerinin zamanında hesaplara yatırılmasını sağlıyor.

2-İsmail Kartal Evine Hasret
Teknik direktör İsmail Kartal da zamanından ve ailesinden fedakarlık yapıyor. Takım izinliyken de çalışıyor. Tesislerde rakipleri analiz ediyor, taktik çalışmalar ve idman programları hazırlıyor. Tesislerde en geç ayrılan isimlerin başında geliyor. Çoğu zaman eşi, çocuklarını uzun süre görmüyor. Sarı-lacivertli futbolcular ise sakatlık, hastalık demeden, sahaya çıkıp ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Adeta sakatlıklarını hiçe sayıyorlar. Ayak bileği şişen Mehmet Topal ve kasığında sertleşme olan Egemen Korkmaz, Gaziantepspor maçında iğnelerle oynayıp, özveri gösterdi. Ağrıları olan Dirk Kuyt ile Gökhan Gönül de takımdaki yerini aldı. Sadece bu 4 isim değil, tüm takım, ufak tefek sakatlıkları hiçe sayıyor.

3-Zayıf Yönler İçin Ekstra Çalışma
Takımda çok tecrübeli isim olmasına karşın, oyuncular bireysel idmanla zayıf yönlerini güçlendiriyor. Antrenmandan kaçmayan sarı-lacivertliler ekstra çalışmalar yapıyor. Salonda veya sahada yaptıkları ekstralarla güçlenip takıma fayda sağlamak ve 4. yıldız yolunda büyük çaba harcıyorlar.
 
Üst Alt