• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

9 yaşındaki Cemre’ye piyano festivalinde ‘eser’ ödülü

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370

Van'da, müzik yeteneği 6 yaşında ailesi tarafından keşfedilen, 5'inci sınıf öğrencisi Cemre Jinda Kesici, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nca pandemi nedeniyle online düzenlenen '2'nci Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali'nde 'en iyi serbest eser' yorumuyla ödül aldı.​

9 yaşındaki Cemre’ye piyano festivalinde ‘eser’ ödülü

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden 4 yıl önce Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Halilağa Mahallesi’ne taşınan Büyükşehir Belediyesi’nde memur Harun ve Fatma Kesici çiftinin iki çocuğundan biri olan Fevzi Çakmak Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi Cemre Jinda Kesici’nin, müziğe olan yeteneği henüz 6 yaşındayken keşfedildi. Ailesinin saz çalmasını istediği Cemre, piyano çalmayı tercih etti. Van’da 4 yıldır müzik kursuna giden Cemre’nin çaldığı piyano görüntüleri, ailesi tarafından sosyal medyada paylaşılınca da büyük ilgi gördü. Görüntüler, Adana Çukurca Üniversitesi’nin de dikkatini çekti.

Gelen teklif üzerine Minik Cemre, Çukurca Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nca 16-20 Mart 2020’de düzenlenen 2’nci Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali’ne katıldı. Pandemi nedeniyle online yapılan piyano festivalinde Cemre, ‘En iyi serbest eser’ yorumuyla ödül alarak, okuluna ve ailesine büyük gurur yaşattı.

“HEM HAKİM HEM DE İYİ BİR PİYANİST OLMAK İSTİYORUM”

cemre-jinda-kesici-dha.jpg1_.jpg

FOTO: DHA

Cemre Kesici, ileride hukuk fakültesini kazanıp, hakim olmayı hedeflediğini ancak müziği de çok sevdiğini söyledi. Kesici, “Babam saz çalmamı istiyordu. Ancak ben piyanoyu seçtim. Hedefim hakim olmak. Bunun yanında da piyanoyu çalıp, ülkemi temsilen iyi bir piyanist olmak. Klasik müzikler çalıyorum. Yaklaşık 50 eser çalabiliyorum. Bunların notalarını da ezberledim” dedi.

“KIZIMLA GURUR DUYUYORUM”

Fatma Kesici ise kızıyla gurur duyduğunu ifade ederek, “Kızım genelde klasik eser çalıyor. Kızım hakim olmak istiyor. Ancak müzik merakı da var. İnşallah hedefine ulaşır” diye konuştu.

cemre-jinda-kesici-dha.jpg2_.jpg

FOTO: DHA
“BİZE BÜYÜK MUTLULUK YAŞATTI”

Van Fevzi Çakmak İlk ve Ortaokulu Müdürü Şerafettin Aysan, piyano festivalinde büyük başarı elde eden öğrencisi Cemre’nin başarısıyla gurur duyduğunu belirterek, “Okul olarak eğitimin yanı sıra, sosyal ve kültürel anlamda da çalışmalarımız var. Özellikle pandemi sürecinde çocukların evde kalmaları süresince öğrencilerimizi sık sık ziyaret edip, yardımcı olmaya çalıştık. Cemre de bizim başarılı bir öğrencimiz. Aldığı ödül de bize büyük mutluluk yaşattı” dedi. (DHA)

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Nihayet aramizda istekli bir minik sanatci *

alkisliorum ve basarisinin devamini diliorum kücük Cemre`ye ..