• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

90'lı Yıllarda Atari Salonu Olarak Bilinen Arcade Oyun Salonlarının Son Temsilcisi İstanbulda

josephdauntless

MFC Üyesi
Konular
30
MFC Puanı
150
80'lerde başlayıp 90'lı yıllarda devam eden oyun salonları 2000'lerin belli bir dönemine kadar varlığını sürdürmüştü. Günümüzde tek tük rastlayabileceğimiz atari salonları dünyanın belli yerlerinde oyun kültürünü hâlâ devam ettiriyor. Ülkemizde bu kültürün son örneklerinden biri olan Pendikteki atari salonuna gittim.

kargotakip

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
570
Vay be. Anılarımız geldi gözlerimin önüne. Atari salonlarında sabahlarcasına oynardık. Ben burayı bi ziyaret edeyim.

Konular
8
MFC Puanı
3,420
Çocukluğumda giderdim. Bağımlılık yapmıştı bende. Sonra bir daha hiç gitmemek üzere bıraktım. Ama o oyunlar artık internetten oynanabiliyor.

kargotakip

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
570
Çocukluğumda giderdim. Bağımlılık yapmıştı bende. Sonra bir daha hiç gitmemek üzere bıraktım. Ama o oyunlar artık internetten oynanabiliyor.
İnternette oynanabiliyor. Ancak nostaljik bir hatıra olarak tıpkı geçmişteki gibi gidip ayakta makinanın başında oynamak iyi olacak gibi görünüyor.

Konular
8
MFC Puanı
3,420
Çok para harcamıştım jetonlara. Şimdi internet üzerinden oynanabiliyor atari oyunları

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
172
MFC Puanı
41,750
Tek jetonla kaç kişiyi yeniyordum :D