Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

ultrAs

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
Konum
İstanbul
 • Üyelik Tarihi
  1 Haz 2017
 • Mesajlar
  139
 • MFC Puanı
  0
 • MFC Seviyesi

Araştırma şirketi Kantar, 2017 yılının ilk beş ayındaki akıllı telefon satış oranlarını açıkladı. Yeni amiral gemi modellerinin piyasaya çıkışı acaba dengeleri nasıl etkiledi?Kantar, Ocak-Mayıs dönemini kapsayan raporunu yayınladı. Bu dönemde Galaxy S8 ve LG G6 gibi yeni modellerin piyasaya sürülmesi ile birlikte rekabet iyice kızıştı. Pazarda iPhone 7 serisi liderliğini sürdürürken Galaxy S8'in de önemli ölçüde satışa ulaştığı görülüyor.

iPhone 7 liderliğini sürdürüyor!

Şirketin Mart ayı verilerine göre en çok satılan akıllı telefon olan iPhone 7, yeni yayınlanan rapora göre liderliğini sürdürüyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın ABD'de pazar payı %20.1. Galaxy S8 ve S8 Plus ise % 8.1 oranında bir pazar payına sahip.Geçtiğimiz yıl Galaxy S7 ve S7 Edge'in % 8.8'lik pazar payına göre düşük olan Galaxy S8'in payının ilerleyen aylarda daha da artması bekleniyor. Nisan ayında satışa çıkan Galaxy S8, bir sonraki dönemde pazarda kendini iyice hissettirecek gibi görünüyor.

Araştırma şirketinin verilerine göre, iPhone'un toplam pazar payı % 5,8 artarak % 36,5'e ulaştı. Bununla birlikte, Android telefonların ABD'de payları % 5.9 puan düşerek yüzde 61.7'ye geriledi. Kantar'dan Guenveur, Galaxy S8 ve LG G6'nın Android'in pazar payına şimdilik fazla etkisi olmadığını söyledi.

Dünyanın ikinci büyük akıllı telefon pazarı olan Çin'de Apple'ın satışları ABD'deki performansının oldukça gerisinde. Apple'ın Çin pazarındaki payı 3.8 puan düşerek % 16.2'ye gerilemiş durumda. Android telefonların ise Çin'deki pazar payı 4,3 puan yükselerek % 83.4'e ulaştı.

Avrupa'nın beş büyük pazarı olan İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya'da, Android, akıllı telefon satışlarının % 78,3'ünü Android telefonlar, % 19,3'ünü ise iPhone oluşturuyor. Yılın ilerleyen dönemlerinde satışa çıkması beklenen Note 8 ve iPhone 8'in şirketlerin satışlarını nasıl etkileyecekleri merak ediliyor.

ShiftDelete


En çok satılan telefon , akıllı telefon pazar payı , iPhone 7 pazar payı , apple pazar payı , iPhone pazar payı , Galaxy S8 pazar payı ,S8 pazar payı , Samsung pazar payı​
 

Coolumsu

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  11 Haz 2017
 • Mesajlar
  2,647
 • MFC Puanı
  272
 • MFC Seviyesi

iPhone her zaman lider. :smile:
Millet Android virüs çöplüğünde ne arıyor, merak ediyorum. iPhone varken başka telefon kullanmak bence akılsızlıktır. :rolleyes:
Tasarım, hız, stabilite yönünden her zaman Apple lider olacak.
 
Üst Alt