• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Allah de, ötesini bırak..

Konular
1,314
MFC Puanı
40
Lâ tahzen…

Üzülme! Üzülebiliyorsan bir kalbin var demektir. Kalpsizler üzül(e)mezler ki. Ne mutlu sana ki, üzülebiliyorsun. Dokunan var demek ki kalbine. Ya dokunulmasaydı kalbine. Ya hüznün gönül toprağını karmasına izin verilmeseydi. Demek ki gözden çıkarılmadın. Demek ki sen hâlâ bir umut tarlasısın.

Üzülme!

Üzülüyorsan, Biri var ki cılız varlığını düştüğü çamurdan kaldırmak istiyor. Onun için dokunuyor kalbine. Kıymetini bil ki, üzmeye değer görüyor seni. Hüzünlerin kalbinin toprağını allak bullak ediyorsa, sen ekilmeye layık bir topraksın demektir. Kaygıların vuruşuyla tuz buz oluyorsa taş katılığında büyüttüğün güvencelerin, yarılan göğsüne umut fidanları dikiliyor demektir.

Üzülme!

Yüzün yerde geziyorsan, ellerin boynuna sarılı ise, içini ısıtacak haberlerin mürekkebi damlıyor olmalı ömrünün defterine. Kar yağıyorsa güvendiğin dağlara, yarının ovalarında rengârenk çiçeklerin olacak demektir. Hırçın fırtınalar sarsıyorsa sevinçlerinin zirvesini, rüzgârlar dövüyorsa umudunun yamaçlarını, bir yüce dağsın sen demek ki, az bekle, eteğinden serin pınarlar akmaya başlayacak demek ki…

Üzülme!

Üzülüyorsan, şımaramazsın. Kibrin kirli tuzağına düşemezsin. Kendini beğenmişliğin çamuruna dolaşmaz ayakların. Uzak geçersin isyanlı yollardan. Heveslerinin ardı sıra düşüp nisyan uçurumlarının başına sürüklenmezsin. Seni Biri yakınlığına çağırıyor demek ki… Gözden çıkarmamış olmalı seni.

Üzülme!

Üzülüyorsan, bir kutlu teselli kapısının önünde bekletiliyorsun demektir. Gözlerini kaldır vefasız dünyanın eşiğinden. Gönlünün elinden çıkar sebeplerin boş avuntularını. Umudunu kes sahte doymalardan. Yüreğini küstür coşkulardan. Kapı açıldı açılıyor demektir.

Üzülme!

Üzülüyorsan, kaybedeceğin bir şeyler var demek ki… Kaybedeceği bir şeyi olanlar çoktan kazanmışlardır. Eline geçmeyenleri saymakla tüketme nefesini, elindekileri saymaya başla. Hepsini saysan bile, nefesini saymaya nefesin yetmeyecek demektir. Bak işte zenginsin.

Üzülme!

Seni bir*“İşiten”*var. Seni senin kendini bile sevmenden önce O sevdi seni. Senin kendini bile bilmediğin unutuş kuyularından çekip çıkardı seni. Çektiğin acılara habire meşgul çalan telefonlar gibi kör ve sağır değil O. Yüreğinin her yangınına O yetişiyor. Ayrılıklarına ve sıkıntılarına metal soğukluğundaki plazalar gibi umursamaz değil O. Yitirdiklerinin hepsini sana iade edeceğine söz veriyor. Sevdalarına ve özlemlerine çok seçenekli sınav kâğıtları gibi tatsız ve tuzsuz formüller sunmuyor. Seni herkesten çok anlıyor, seni senin kendini düşündüğünden çok düşünüyor. Gözyaşlarınla imzalayasın istiyor yakarışlarını. Bir ebedî çerçevenin içinde, gösterişsiz bir kullukla fotoğraflamak istiyor seni. Dağılıp giden ömür kırıntılarının arasından sıcacık bir kardelen ümidi devşiresin istiyor. Keyfinin çatlak kabuklarının arasından sonsuz teselli pınarları akıtmak istiyor.

Üzülme!

Varlığının tenine çiziktir her hüzün. Varlığından haber verir üzüntün. Hatırlar mısın, bir zamanlar hatırlanmaya değer bir şey bile değildin? Hiç umursanmadan çöpe atılabilecek kirli bir su iken sen, yüzüne bir tek O baktı. Kimselerin arayıp sormadığı, önemseyip adını bir kenara yazmadığı o günlerde, senin adını ilk O andı. Hatırını bildi. Seni yanına aldı. Hep yanında oldu. Sen seni unutup da başını yastığa koyduğunda bile, seni her defasında sabaha çıkardı. Sen Onu defalarca unuttun ama O seni asla unutmadı.

Üzülme!

O’nun en sevdiği kulu da yalnız kaldı. Taşlandı. Sürüldü. Yaralandı. Aç susuz kaldı. Yuvasına uzaktan gözleri yaşlar içinde baktı. Mağarada yapayalnız ve korunmasızdı. Senin gibi üzülen yol arkadaşına sonsuz müjdeler veren tebessümüyle fısıldadı:*“Lâ tahzen, innAllahe meânâ.”

Üzülme!

Kaldır yüzünü yerden. Omuzlarından sarsıp kendine getirmek istiyor seni Sevgili.*“Rabbin sana küsmedi ki…”Gözlerinin içine içine bak sevdiklerinin.*“Rabbin seni unutup yalnız bırakmadı ki…”

5635136958_ff8e3bb03f-e1307121661236.jpg

Senai Demirci

Konular
1,314
MFC Puanı
40
Dedim: Çok yalnızım.
Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186

Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ*
Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205*

Dedim: Buda senin yardımını ister
Dedin: أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22

Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
Dedin: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90*

Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?*
Dedin:أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.*

Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
Dedin: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3.*

Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!
Dedin: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًاALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53.

Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?*
Dedin: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135.

Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.*
Dedin: إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.
Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim.*
Sen de أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ*
'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer-36) dedin.*

Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?*
Dedin: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا*
Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap-41/43.​

Konular
1,314
MFC Puanı
40
Yola çıkarsın ve her adımda yollar daha da tenhalaşır. Bazıları geçer gider, bazıları da ardında kalır. Ve bir zaman sonra önemsemezsin hiçbir şeyi. Çünkü çok kez kaybetmişsindir zaten. Hayat kısa, hayaller ağrılı ve insanlar nankördür...​

Konular
1,314
MFC Puanı
40
Ve gözlerin gelir geçer içimden*
Su içerken sen sokulurken akşam kızıllığına*
Ekmeği bölerken*
Yalnızsam yıllar nasıl geçmişse aradan*
Unutmak kolay sanmışsa şarkılar*
Şiirler yalan yazmışsa ayrılığı*
Kör olsun sözlerim,unuttuysam adını*
An gibi aklımdasın*
Gelir geçer gemiler*
Belki sende geçersin diye*
Bir kumru konar her sabah pencereye*
Bir miladı taşır gece bir yıldız*
Soğuk olur,üşürsün ya adamakıllı*
Hani sarılırsın kendine*
Hani aklın karışır*
Bu bir divaneliktir gönül aha alışır*
Ömrüm bitse ne çıkar*
Can gibi aklımdasın*
Gündür bu geçer gider*
Belki bir şey kalmaz sanırsın*
Yani bir sabah uyandığında*
Ne hayatın tortusu ne kokusu alışmışlığın*
Her şey başka olacaktır*
Başka bir otobüs başka bir gazete*
Resimlerden silinecek yüzün belki de ne adın ne sanın*
Bir şafak vakti açınca gözlerini*
Bir merhabayla*
Yeniden kurulacak dünya*
Ve sen her şafak*
Nan gibi aklımdasın*
Bazen bir şey geçer içinden insanın*
En ücra yerlerinden cesaret gibi bir şey*
Ne olacak işte kömür yanmıyorsa eskisi kadar güzel
Fasulyenin tadı yoksa*
Şarkılar yakmıyorsa içini*
Sadri Alışık öyle güzel ağlamıyorsa*
Aşık olmayı beceremiyorsa İzzet Günay*
Mahallenin en güzel kızına*
Denizin tuzu*
Yalnızlığın bahanesi yoksa*
Bir bıçak saplanınca yüreğinin tam ortasına*
Zannetmeki ölmek zor*
Ölmek kolay kolay da*
Kan gibi aklımdasın*
Bu da geçer*
Her sabah kanayacak değil ya*
Bakarsın taze ekmek çıkarır köşedeki fırın*
Biraz da helvası bizim bakkalın*
Senden ayırdığım üç beş zeytin otururum sofraya her lokmada*
Geçer acısı belki bırakılmışlığın*
Bende unuturum nasıl unutulursa*
Sana susuzluğum ve nasıl becerdiysem kahrolmayı*
Öyle unuturum ekmek gibi*
Nan gibi aklımdasın*
Ve gözlerin gelir geçer içimden*
Su içerken sen sokulurken akşam kızıllığına*
Ekmeği bölerken*
Yalnızsam yıllar nasıl geçmişse aradan*
Unutmak kolay sanmışsa şarkılar*
Şiirler yalan yazmışsa ayrılığı*
Kör olsun sözlerim,unuttuysam adını*
An gibi aklımdasın*
An gibi aklımdasın*
Aklımdasın...

RYw8jO0-4yHKO8pjZcI1ClqtkhWWn0Vi9TJVJSrPCl2u9-Mg7VlRK6g4O5Qz4xOPTQVQ65nSintptCwcPCBdtPIIwGAfuhHU6NIMuQ=w384-h384-nc

Konular
1,314
MFC Puanı
40
Bir keresinde göz göze gelmiştik.
Ellerini okşayan bir gitar vardı.
Yüzünde ufak bir tebessüm,
cennetten firar etmiş bir gamzesi.
Bir keresinde dokunmuştum ona
Alt üst olmuştu o an bütün coğrafya.
Dün gibi hissediyorum hala nefesini ensemde.
İnanır mısın dudaklarımız dansa bile kalkmıştı.
Oradan bayram şekeri almış çocuklar gibi*
büyük bi hızla sevinerek uzaklaşmıştım.
Ertesi güne görüşecektik olmazsa daha sonraki güne.
Her şey yolunda görünüyordu.
Her sabah ona uyanıyordum .
Kulağımda ellerini okşayan gitarın melodisi,
dudaklarıma bulaşmış öpücük kırıntıları
ve gamzesi hayalimde volta atıyordu.

Sonra sonra bir gün aradım ,
ikinci gün aradım daha sonra da aradım*
çok daha sonra yine aradım*
haftalarca aradım*
ama telefonlar açılmadı.
İçimde uçuşan kelebekler ölmeye başlamıştı birer birer.
Bilirsin kaptan kelebeklerin ömrü kısaydı.
Suçluyordum kendimi.
Farkındaydım ;
Bir kelebeğe bu kadar mutluluk fazlaydı
Ve bir gün telefon açıldı.
"İkimiz olamayız"dedi.
Telefonu hiç kapatmak istemiyordum ama kapattım.

Bir dostumu aradım .
Anlattım ona.
"Unut" dedi.
Dedim ki içim yanıyor anlatamam.
"Biliyorum" dedi dostum.
Telefonu kapattım ağladım,
dostumu aradım ağladım,
uyudum ağladım,
uyandım ağladım,
yüzümü yıkadım ağladım,
yastığıma sarıldım ağladım,
sofraya oturdum ağladım,
sofradan kalktım ağladım,
aynaya baktım ağladım,
sokakta dolaştım ağladım,
yağmur yağdı ağladım,
güneş açtı ağladım,
nefes aldığı şehirden geçtim ağladım..

Biliyor musun kaptan !!!
Bugün Kocaman bir kız oldu gözyaşlarım...

4vSu1wF5X8NG3UemoHLI2tlN-2zaEovDwaeImAZLc3NL2GUzFmydbztGGlzWyqRKs4bFlXVWxJTcTT7WdTkNxJJ32kh6PqVGJGgq15em-1S-DxZokB8uptlXlnAAu5Rgip8NuDs3g0ulqInGrMGz0hX-tuZQQLA=w400-h240-nc

Konular
1,314
MFC Puanı
40
Hiçbir şey ifade etmediğin birini her şeyin yapma!
Mutluluğunun nedeni o olmasın.
Huzurun o olmasın...
Çünkü o kaçar gibi gider hayatından. Umrunda olmazsın. Ne sevgin, ne de onun için çarpan kalbin...
Ve onlar hep gider, hem de kaçar gibi gider...
Onlar giderse eğer, her şeyini kaybedersin...
Bu yüzden bir şeyi olamadığın birini, her şeyinmiş gibi sevmemelisin...

Konular
1,314
MFC Puanı
40
Eksik yasiyorum kendimi
Bazende yalan !!!
isine gelmiyor kelimeleri ustune giyinmek utancimin..
Tum cift haneli yanlizliklarin rotasi icime dogru isgal halinde..
”Keske yuregimin dudak bukusu ile bir*gitme*daha koyabilseydim yoluna”
Keske avazimi kursuna dizebilseydim kaskati sogukluna ,
Onurumu provoke edebilseydim onunde yar..
Bakislarimin ellerine gozlerini sururebilseydim kiyina demir atarak
Biliyorum GiDEMEZDiN*
simdi Yenik Bir cocuk Gibi Bilyelerini Karsi Mahallenin Çocuklarina Kaptirmis Bir Hukmun Sancisi Caliyor Kapimi
Sensiz ziyanlardayim avuntusuz caglamalarin vaktinde..
Buyuk hikayelerin kotu kahraman’larina yenildi duslerim.
Parmak Uclari Munafik Sozlere Muhurlendi Tozlu Sayfalarimin.
intihar kokuyor ellerim en pis bicimde..
Hadi bakislari keskin gulusunle kaldirsana enkazdan aklimi yar ..
Ne var yani boyle mi olur yangin yeri yedikleri
Boylemi kaybedilir en iyi bildigin oyun insanin.. ?
Son defa Bagdas Kurup Otursana Yuregin Orta Yerine Yar..
Basrolu olur mu bir filmin
- ki sen son satiri olmak istiyorsun sozlerimin..-
-
Aminler dilendim ardindan tum dualarimin huznuyle
Yoklugununun en risalesi yenik hecelenirini saldim ardindan..
Ne Yazik
Katli içimizdeki cellada kaldi kendimize adadigimiz mueebbet sevgimizin
-
Gelislerinin Sevincini Misralara Dokemedigim Yanim..
BiLESIN
Gidisine kaniyorum*Geldigine Kandigim gibi

Mass-Mavi
Kah-roman​

Konular
1,314
MFC Puanı
40
Vakti gecti düş(üş)lerimin k/ağıtlara lâl olmus ” vav ” halim
İçimin sen rengi hüznünü kundakladım…
Ben Öldürürüm Kendimi
Sen Cok Yasa Sevgili…
”Mass-Mavi”
( Kah-roman )​

Konular
1,314
MFC Puanı
40
Bazen Acıyorum Kendime; Yaslanıp Yürüdüğüm Doğrularımla, Yanlış Omuzlara Baş Koymuşum Meğer . Ben Verdikçe İsteyen Ve Hep " Fedakarlık Gerek " Diye Sineye Çektiğim İnsanlarla Kesişti Yollarım. " Hani Yüreğimde Taşıdıklarım Ağır Gelmedi De Bana ! " Yorulduğumda Umutlarımı Tazeleyecek Bir Yüreği Karşımda Bulamadığımda Tükendim . Evet, Bazen Acıyorum Kendime, Ruhumdaki Bu Kanayan Yaraları Dindiremiyorum Ve Aynaya Bakınca; Yüzümde ki " Değdi mi ? " Diyen O Acı Tebessümü Bir Türlü İçime Sindiremiyorum....​