• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Almanyalı Bir Göz Doktoru

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,472
MFC Puanı
116,620
Almanyada bir göz doktoru
Türk hastasına der ki.
"Sen namaz kılmıyor musun?"
Bizim Türk hasta şaşırır ve sorar.
"Doktorum, benim göz problemimle namazın alâkası ne ki, bana bunu sordun?"
Alman doktor der ki ,
"Eğer sen namaz kılsan ve namazın sonundaki sağa ve sola selam verirken yapmış olduğun göz hareketlerin olmuş olsa idi bu problemin olmazdı" ❗
(meğer o doktor sonradan müslüman olmuş)
Ve yine bir dostum söylemişti .
"Araplarda gözlük kullanma oranı çok düşüktür sebebi ise, onlar sağdan sola doğru okur❗
Biz ve avrupalılar da latinceyi soldan sağa doğru okuruz, halbuki yaratılış olarak göz sağdan sola doğru okumaya göre dengelidir.
Yani şunu demeye çalışıyorum ,hani Rabbim(c.c)buyuruyor ya bir ayetinde.
"Biz cinleri ve insanları ancak bize ibadet etsinler diye yarattık .."diye .
İşte oradan da anlıyoruz ki, aslına uygun yaşamak, yaratılışa uygun yaşamak daha sağlıklı yaşamaktır.
Yine vücut hareketlerinde en faydalı olanları tespit eden Hollandalı bir sporcu, etrafında bulunan bir Türk'ün
"Bunlar namaz hareketleri" demesi üzerine hemen kelime-i şehadet getirip müslüman olmuştur.
Sonuç itibariyle,
Rabbimizin bizden istediği ibadetler, hem vücudumuzun, hem de ruhumuzun şifâsıdır.
Rabbimizin bizim ibadetlerimize değil, aksine bizim onlara ihtiyacımız var.