• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Anagest kapsül - naturetıme

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
Anagest kapsül - naturetıme

Her bir Bitkisel Kapsül (Vegetable Capsule)
Harpagophytum Procumbens Root Tozu 200 mg Harpagophytum Procumbens Root Ekstresi 150 mg

Anagest, formülündeki Harpagophytum Procumbens (Devil's Claw) bitkisi Güney Afrika orijinli olup, yerli halk tarafından çok eskilerden beri çeşitli
rahatsızlıklara karşı kullanılmıştır. Son zamanlarda Avrupa'da çok popüler olan Harpagophytum Procumbens (Devil's Claw), WHO (VVorld Health
Organization-Dünya Sağlık Örgütü), ESCOP (European Scientific Cooperative on Phytotherapy) ve Komisyon E tarafından da eklem ve kaslardaki ağrı kesici
özelliği vurgulanmış ve British Herbal Pharmacopoealarında da analjezik etkisi ile yerini almıştır. Harpagophytum Procumbens (Devil's Claw) bu
özelliklerini etken maddeleri olan harpagoside ve beta sitosterol'den almaktadır.
Araştırmalar bitki kökünün iltihapları önleyici özelliğinin içerdiği polisakkaritlerden ileri geldiğini tespit etmiştir. Buna göre arachidonik asitten
lipoxygenase ve cyclo oxygenase 2 (COX2) enzimlerinin prostaglandin oluşturmasını engellemektedir. Aşırı miktardaki prostaglandin özellikle eklemlerde
ve kaslarda kızarma, iltihaplanma, şişme ve ağrıya neden olur. Yapılan çalışmalar, Harpagophytum Procumbens'ın (Devil's Claw) eklem şikayetlerine neden
olan prostaglandin sentezini sağlayan COX2 enzimini önemli miktarda inhibe ettiğini göstermiştir.
Harpagophytum Procumbens
Romatizmanın neden olduğu; sırt, bel, omuz, boyun, kalça ve diz ağrılarına, romatoid artrit, artrit, artroz (dejeneratif-romatizmal eklem hastalığına),
polyartritis (birden çok eklemin iltihaplanması, şişmesi ve ağrımasına), sabah uyuşukluğu gibi şikayetlerde otoritelerce önerilir.
Harpagophytum Procumbens'ın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.
Anagest'in kalitesi ve etkinliği, Harpagophytum Procumbens (Devil's Claw) bitkisinin ABD'deki ve Avrupa'daki tesislerde standardize edilmiş ekstre ve
tozunun kullanılmasından kaynaklanır.
TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ

20 kapsüllük renkli cam şişelerde
GÜNLÜK KULLANIM ŞEKLİ

Yemeklerden sonra günde iki kapsül alınması tavsiye edilir.
UYARILAR ve GEBELİKTE KULLANIMI

Hamilelik ve lohusa dönemi gibi durumlarda veya kullanmakta olduğunuz bir ilaç varsa doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklayınız.
İZİN NUMARASI

TKB'nin 29.01.2007 tarih ve sayılı izni 34-00193-00016-3
ÜRETİCİ FİRMA İSİM VE ADRESİ

Safir İlaç, İnşaat, Turizm, Tekstil, Gıda, Hayvancılık, Zirai Ürünler San. ve Tic. Ltd. Şti. Seyrantepe, Altunay Caddesi No:17 4.Levent-İSTANBUL Tel :
0212 295 53 54-55-56 Fax: 0212 295 53 57