Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Android 5.0 Lollipop Son Android Versiyon Kullanım Raporunda Göründü!

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Kısa süre önce sizlerle paylaştığımız son Android versiyon kullanım istatistiklerinde henüz %0.1'in altında olduğu için yer almayan Android 5.0 Lollipop versiyonu nihayet listede göründü.
Google, geliştiricilerin uygulamalarında doğru hedef kitleyi seçebilmelerine kolaylaştırmak için güncel Android kullanım raporunu yayınladı. Yayınlanan istatistik verilerinde, bir önceki raporda %0.1'i geçemeyen Android 5.0 Lollipop versiyonu yeni raporda %1.6 kullanım oranına ulaştığı için listede yerini almayı başardı.

Moto G, Samsung Galaxy S5 ve HTC One M8 gibi çok satılan cihazların Avrupa ve Asya'da Lollipop'a güncellenmesi Android 5.0 kullanım oranının artmasında etkili oldu. %1.6 çok küçük bir rakam gibi gözükse de, piyasada milyarlarca Android cihazı olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Şimdilik Android 4.1 / 4.2 / 4.3 Jelly Bean ve Android 4.4 KitKat'ın en çok kullanıma sahip olduğu Android versiyonları arasında, çok yakında Android 5.0 Lollipop'un liderliğe oturacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Bu sebeple uygulamalarınızı Android 5.0'a uyumlu hale getirmekte fayda var.
 
Üst Alt