Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Android uygulamalarını Windows 10 Mobile’a yüklemeyi kolaylaştıran araç göründü

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Cuma günü Wmpoweruser’in paylaştığı ve dün itibariyle netleşen Windows 10 Mobile üzerinde Android uygulamalarının çalışmasına imkan sağlayan yöntemi kolaylaştıran araç bugün yayınlandı. Microsoft tarafından yayınlanmayan sadece wconnect ve Android SDK’sından ADB’yi kolaylaştıran bu araç APK’ları direkt olarak cihaza aktarmanıza imkan sağlıyor.

Wi-Fi ile iletişim kuramayan araç, sadece USB ile kullanılabiliyor. Aracı bilgisayarınızda açtıktan sonra telefonunuzu bağlayıp yine geliştirici modunu güncelleme menüsünden açmanız gerekiyor.

Unutmadan geçmeyelim, bu işlem sonucunda henüz hasar oluşup oluşmadığı; ne derece verimli çalıştığı konusunda henüz resmi bir veri yok. Cihazınızda oluşabilecek hasarlardan kesinlikle sorumlu değiliz.

Sonbahar’da geliştiriciler için Beta sürecine girecek olan Project Astoria’nın ilk etkisi olan APK kurulumunun ilerleyen yapılarda nasıl bir hal alacağı merak konusu.
 
Üst Alt