Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Android'ten Yeni Bir Rekor

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Strategy Analytics Şirketinin verilerine göre Android ulaşılması güç bir rekora daha imza attı.
Apple 8 yılda toplam 1 milyar cihaz sattığını duyurmuştu. Strategy Analytics ise Android'in sadece 2014 yılı içerisinde 1 milyar 42 bin cihaz sattığını söylüyor. Yani firmaya göre Apple'ın 8 senede yaptığı satış oranını, Android sadece 1 senede geçmiş.

Apple 2014 yılının son çeyreğinde çeyreğinde 74 milyon iPhone sattığını duyurmuştu. Şirkete göre ise Google şuan mobil pazarının %81-5'ine sahip durumda.(Blackberry halen %1-2 arasında, Windows Phone %3-4)

Dünya çapında cep telefonu satışlarında %27'lik bir artış olduğunu belirten firma 2013 yılının ikinci çeyreğinde 233 milyon telefon satışı yapılmışken 2014'ün ikinci çeyreğinde bu rakamın 295.2 milyona ulaştığını söylüyor. Yine de bu artışın son 5 sene içerisindeki en düşük artış olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor ayrıca ülkeler bazında dikkat edildiğinde farklılaşan istatistiklere rastlamak da mümkün oluyor. Örnek olarak Afrika ve Asya'da cep telefonu satışları önceki senelere göre patlama yapmış durumdayken Kuzey Amerika ve Avrupa'da aşırı bir artış saptanmıyor.
 
Üst Alt