• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Anket Yapmışlar ; Güya Ankettin Sonucunda Üniv.'li Kadınlar Dayak Yemekten Hoşlanıyormuş

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Ankete göre kadınlar dayak istiyor!
-----------------------------------------------

Hepsi okumuş, tahsil görmüş ve üniversite kazanmış ve böyle düşünüyorlar. Tanınmış bir tıp fakültemizde yapılan kadına şiddet konulu anketin sonucu hayli çarpıcı.

Üniversitenin adı ve bulunduğu bölgeyi ilişkin detaylar, etik kurulu kararı gereğince açıklanamayan ankete göre, tıp fakültelerindeki gençlerin ciddi bir oranı, şiddeti onaylıyor...

* Ankete katılan kızlı erkekli 173 öğrencinin yüzde 38.7'si "Kadına yönelik şiddeti onayladığını" belirtti. Tıp öğrencilerinin yüzde 28.5'i kadının kendi hatasından dolayı dayak yediğini kabul ederken yüzde 5.3'lük kesim ise dayağın kadına "yararlı" olduğuna inandığını ifade etti.

* Gençlerin yüzde 90.6'sı dayak yiyen kadına yardım edilmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak bunların dörtte üçü "kadını döven kişi ceza almasın" diyor.

'SEBEP ATAERKİL AİLE YAPISI'

Ege Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aynur Uysal ile Kudüs İbrani Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammad M. Haj-Ya'nın anket yöntemiyle yapılan araştırma "Journal of Family Violence" dergisinin şubat sayısında yayınlandı. Sonuçları SABAH'a yorumlayan Yrd. Doç. Uysal, "Sonuçların böyle çıkması öğrencilerin ataerkil düşünceye sahip olmasından, çocukluk ve ergenlik döneminde aile içi şiddete maruz kalmalarından kaynaklanıyor" dedi.

BAZI KADINLAR DÖVÜLMEYİ ARZULAR

Araştırmada gençlere yöneltiler sorulara alınan çarpıcı yanıtlardan bazıları şöyle:

* Cinsel açıdan güven vermeyen kadınlar dayak yemeyi hak eder.

* Kadın arkadaşları önünde kocasını aşağılarsa koca dövebilir.

* Çoğu kadın kocası tarafından içten içe dayak yemeyi arzular.

Kaynak : Sabah Gazetesi

-----------------------------------------------------------------------------

Not :

Ben bu ankette inanmıyorum ve algı oluşturmak için bilinçli bir şekilde hayali bir senaryo'dan oluşturulduğunu düşünmekteyim.Acaba bu konu'da, bu forum'un hanım üyeleri ne düşünüyordur, orasını kendileri bu açılan forum konusuna mesaj yazdıklarında anlaşılacaktır. (TRWE_2012)

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Kadın değil hiçbir insan dayak yemekten hoşlanmaz bu eylem artık çağın gerisinde kalmıştır. Ben bu anketi doğru bulmuyorum tepki çekmek istemişlerdir.