• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Apple, iOS 14 ve iPadOS 14 Açık Beta Sürümlerini Yayınladı

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Apple’ın bir süredir beklenen yeni işletim sistemleri iOS 14 ve iPadOS 14 için herkesin erişebileceği açık beta sürümleri yayınlandı. Bu sürümlerin geliştirici beta 2 sürümleri olduğu açıklandı.

Apple’ın geçtiğimiz ay tanıttığı iOS 14 ve iPadOS 14’ün resmi olarak açık beta sürümü yayınlandı. Bu haftanın başında yayınlanan MacOS Big Sur, TvOS 14 ve watchOS 7 ile birlikte iOS 14 ve iPadOS 14’ün betası da herkes tarafından erişilebilir oldu.

Apple’ın uyumlu tüm akıllı telefonlara sunduğu açık beta, iOS 14 Developer Beta 2 ile iPadOS 14 Developer Beta 2 sürümleri olarak karşımıza çıkıyor.

iOS 14 Beta 2 ve iPadOS 14 Beta 2’de ne gibi yenilikler bulunuyor?

84fc840f3d924990be4312dadca503bbe6dc45f0.jpeg

Apple’ın yeni işletim sistemi için sunduğu açık betada Takvim uygulaması için yeni bir simge bulunuyor. Ayrıca önceki Görevler widget’ı, daha düşük boyutlu bir widget’a dönüşüyor. Bunlar dışında Dosyalar uygulamasına daha hızlı bir şekilde erişmek için de widget desteği geliyor.

e271b0acae2782bd0c1e61ed77f3a7bd67729b7a.jpeg

Apple, yeni işletim sisteminde animasyonlu kapak fotoğrafını da manuel olarak devre dışı bırakmayı mümkün kılarken Müzik uygulamasında Wi-Fiile sınırlama ayarı da sundu. Bu özellikler dışında hem iPhone hem de iPad cihazlar için önemli hata düzeltmeleri, performans ve kararlılık iyileştirmeleri ve gelişmiş güvenlik önlemleri de yeni işletim sistemiyle birlikte geliyor.

09bd375ddc5bf00373660c735641e1ca23f0088c.jpeg

iPadOS 14, genel olarak bakıldığında iOS 14’ün aldığı özelliklerin çok büyük bir kısmını alıyor, ancak ana ekrandaki uygulamaların yanına widget yerleştirme desteği bulunmuyor. Peki sizler iOS 14 ve iPadOS 14 açık betası hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlere ulaştırabilirsiniz