• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel Apple, kullanıcıların kişisel verilerinin kontrolünü eline almasına yardım edecek

Teknoloji, hayatımıza inanılmaz kolaylıklar kazandırsa da kişisel bilgilerimiz için büyük bir tehdit oluşturuyor. Akıllı telefonlarımız, ziyaret ettiğimiz siteler, sosyal medya uygulamaları ve hatta oynadığımız oyunlar bile onlara verdiğimiz ya da biz fark etmeden eriştikleri bilgilerle özel hayatımızın gizliliğini ihlal ediyor. Bu durumun önüne geçmek isteyen Apple, Veri Gizliliği Günü kutlamaları kapsamında kullanıcılara verilerinin kontrolünü kendi ellerine almaları konusunda yardımcı olmak için tasarlanmış yeni eğitim kaynakları sunacağını açıkladı.

Veri Gizliliği Günü, ülkemizde ve dünyada 2016’dan bu yana kişisel verilerin önemini göstermek için kutlanıyor. Her yıl kullanıcılarını bilinçlendirmek için çalışmalar yapan Apple ise bu sene verilerinin kontrolünü kendi ellerine almaları konusunda yardımcı olmak için tasarlanmış yeni eğitim kaynakları sunacağını açıkladı.

Eğitim, Apple’ın kullanıcılara verilerinin nasıl kullanıldığına dair daha fazla bilgi sağlayan inovasyonlar ve verileri korumak için kullanabilecekleri etkili yöntemler içeriyor. Gizliliğin temel insan haklarından biri olduğuna inanan bir şirket, aynı zamanda kullanıcıların kendi verileriyle ilgili tüm kontrollere sahip olmalarına imkan tanıyan Uygulama Takibinde Şeffaflık ve Gizlilik Değeri Etiketleri gibi özellikler tasarlıyor.

28 Ocak Cumartesi gününden itibaren sunulacak “iPhone’da Gizliliğinizi Koruyun” başlıklı yeni Today at Apple etkinliğinde Mail Gizlilik Koruması, Güvenlik Denetimi, Konum Servisleri ve geçiş anahtarları gibi özellikler ele alınacak. Bu etkinlikte katılımcılar her bir özelliği kendi gizlilik tercihlerine göre nasıl özelleştirebileceklerini öğrenecek.

Bu yeni 30 dakikalık etkinlik dünyanın her yerindeki tüm Apple Store’larda sunulacak. Üstelik dileyen müşteriler şimdi Grup Rezervasyonları için kaydolarak etkinliklere grup, kuruluş veya sınıf halinde rezervasyon yapabiliyor.

Söz konusu eğitimden yararlanmak isteyen herkes buradan ilgili sayfaya kaydolarak yakınlarındaki Apple Store’larda sunulan Today at Apple etkinliklerine kayıt yaptırabiliyor.


Gizlilik, tüm Apple ürün ve hizmetlerini kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren yerleşik olarak sunuluyor. Kullanıcılar aygıtlarını ilk kez açtıkları andan itibaren uygulamaları her kullandıklarında yerleşik gizlilikle korunuyor. Apple ürün ve özelliklerinde, herhangi bir kişinin erişebileceği kullanıcı verilerinin miktarını minimuma indirecek şekilde tasarlanmış yenilikçi gizlilik teknolojileri yer alıyor.

İşte bu nedenle Safari, izleyicileri engelliyor. Sağlık uygulaması kullanıcı kayıtlarını son derece gizli tutuyor. Siri ise kullanıcının kim olduğunu değil neye ihtiyacı olduğunu öğreniyor. Bu saydıklarımız Apple’ın tasarladığı her ürün ve hizmetin temelinde yerleşik olarak sunduğu onlarca gizlilik özelliğinden sadece birkaçı.

Apple, her bir kullanıcının kendine ait verilerin nasıl kullanıldığıyla ilgili net bilgilere ve verilerini ne zaman ve kiminle paylaşacağına karar vermesini sağlayacak araçlara sahip olması gerektiğine inanıyor. “Apple olarak kullanıcıların kişisel verilerinin kontrolünü kendi ellerinde tutmalarını sağlayacak aygıtlar, özellikler ve hizmetler tasarlamaya odaklanıyoruz.” diyen Apple Kullanıcı Gizliliği Direktörü Erik Neuenschwander şöyle ekliyor:

“Yıllar içinde işletim sistemlerimize güçlü gizlilik kontrolleri entegre ettik. Bu film ve yeni Today at Apple etkinliklerimiz, kullanıcılara sunduğumuz bazı özelliklerden nasıl yararlanabileceklerini gösterecek ve gizliliğin yaptığımız her şeyin merkezinde bulunduğunu anlatacak.”
 

TRWE_2012

Süper Moderatör
Üyelik Tarihi
2 Haz 2020
Konular
3,038
Mesajlar
5,704
MFC Puanı
19,300
Apple, kullanıcıların kişisel verilerinin kontrolünü eline almasına yardım edecek

Duyda inanma...Ya da inanmış gibi yap, ama kanma....
 
Üst