• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Apple Store Randevusu Nasıl Alınır?

Üyelik Tarihi
9 Mar 2015
Konular
625
Mesajlar
792
MFC Puanı
10
Türkiye'de Apple kullanıcıları için işkence haline gelen Apple Store'un randevulu teknik servis hizmeti nasıl çalışıyor? Apple Store randevusu almak için ne yapmalı?

applestore.jpg


iPhone'unuz, iPad'iniz veya Mac bilgisayarınız bozulduğunda gidebileceğiniz en iyi yer tabii ki de Apple Store. Ancak her zaman teknik servis randevusu alabilmek mümkün değil. Türkiye'de, ilk Apple Store açılalı 1 yıldan biraz daha fazla zaman geçti. Bu süre içinde ikinci Apple Store'un da açılmış olmasına rağmen randevulu teknik servis problemi hala daha düzelmedi.

Apple'ın çoğu ülkede mükemmele yakın işleyen randevulu teknik servis sistemi, Türkiye'de sınıfta kaldı dememiz mümkün. Yakın gelecekte yeni mağazaların açılması ile bu sorun çözülecek ancak sizin telefonunuz, bilgisayarınız ya da tabletiniz o zamana kadar bekleyemez.

Apple Store randevusu almak için her zaman işe yaramayan ancak şansınızı arttıran bazı ipuçları bulunuyor. İpuçlarına geçmeden önce isterseniz biraz sistemin nasıl işlediğinden ve Apple cihazınızı emanet edeceğiniz en iyi yerin niçin Apple Store olduğundan bahsedelim.

store3.jpg


Niçin Apple Store?

Öncelikle teknik servis hizmetini direkt olarak Apple'dan alıyorsunuz. Bu da kalitenin ve hizmetin epey yüksek olduğu anlamına geliyor. Cihazınızı bırakıp bir kaç gün hatta diğer teknik servislerdeki gibi haftalarca beklemiyorsunuz. Mac harici cihazlar genelde yenisi ile değiştiriliyor, Apple Store'da cihazınızın tamirini bekleme süreniz ortalama 30 dakika sürüyor.
Apple kullanıcı hatası sonucu bozulmuş cihazlara da destek veriyor. Örneğin ekranı düşme sonucu kırılan bir iPhone'u, diğer şirketlerin istediği ekran parasından biraz daha aza yenisi ile değiştiriyor. Bozuk iPhone'u verip, yeni iPhone'u alıp gidiyorsunuz.

Apple Store Randevusu Nasıl Alınır?

Normal şartlar altında buradaki linke tıklayarak Apple'dan randevu alıp, randevu saatinde Apple'da bulunmanız yeterli. Ama Apple'dan randevu alabilmek neredeyse imkansız. Apple Store'dan randevu alabilmek için forumlarda bazı ipuçları yazılmakta. Bunların mantıklı olanlarını sizler için derledik. Bakalım bu teknikleri uygulayarak Apple Store'dan randevu alabilecek misiniz?

1) Gece 12'de Deneyin.

Çeşitli forumlarda söylenenlere göre gece 12'de yukarıdaki linke tıklayarak Apple Store randevusu alabilmek mümkün. Açıkçası bu ipucu tarafımdan doğrulandı. Sorun yaşadığım Apple bilgisayar için uzunca bir süre randevu almaya çalıştım, ancak gece 12'de girerek randevu bulabildim. Siz de herkesten önce davranıp, gecenin 12'sinde Apple'ın web sitesine girebilirseniz randevu alma şansınız yükselecektir.

2) Birden Fazla Bilgisayardan Deneyin.

Farklı bilgisayarlardan eş zamanlı olarak ve sürekli giriş yaparsanız Apple Store randevusu alma şansınızın yükseldiği söylenmekte. İmkan varsa farklı konumlardan, farklı bilgisayarlardan denenirse bu şans daha çok artacaktır.

applestore2.jpg


3) Randevusunu Satanlara Göz Atın.

Eğer iPhone'unuz kullanılamayacak şekilde bozulduysa, kısacası aceleniz varsa çeşitli forumlarda kullanamayacağı Apple Store randevusunu satanlara göz atabilirsiniz. Bunu bir iş kapısı haline getiren ve diğer kişilerin randevu almasını engelleyenler olsa da, randevu saatinde Apple Store'da olamayacağı için mecburiyetten randevusunu devredenler de bulunmakta.

4) Diğer Seçenekleri Dikkate Alın.

Olmuyorsa olmuyor. Fazlaca uğraşıp canınızı sıkmaya değmez. Apple'ın tüm Türkiye çapına yayılmış iş ortakları Apple kadar mükemmel olmasa da, benzer kalitede teknik servis hizmeti sunmakta. Apple cihazınızı bu servis noktalarına teslim edip, bir kaç gün sonra tamir edilmiş ya da yenisi ile değiştirilmiş şekilde almanız mümkün.
 

sudayuruyenadam

MFC Üyesi
Üyelik Tarihi
9 Şub 2024
Konular
0
Mesajlar
5
MFC Puanı
0
apple desteği arayın, en uygun olanı onlar sizin için oluştursun
 
Üst