• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ara tatil ne zaman 2020, Ara tatil 2020 kaç gün sürecek?

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Ara tatil ne zaman 2020, Ara tatil 2020 kaç gün sürecek?

İlk ara tatil ne zaman başlayacak, kaç gün sürecek?​

İlk kez geçtiğimiz sene okullarda uygulanmaya başlanan ara tatil bu yıl da yapılacak. Öğrenciler, 9 gün sürecek ara tatilde eksikliklerini tamamlama fırsatı elde edecek. Yılda iki kez uygulanan ara tatillerin ilki 16 Kasım'da başlayacak.​

İlk ara tatil ne zaman başlayacak, kaç gün sürecek?

Uzaktan eğitim modeli ile devam eden 2020-2021 eğitim döneminde haftalar ilerledikçe ders yoğunluğu artıyor. Öğrenciler yorgunluğunu atmak ve eksikliklerini tamamlamak için ilk ara tatili bekliyor.
ARA TATİL NE ZAMAN?
* Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım 2020'de,
* Yarıyıl tatili 25 Ocak-5 Şubat 2021'de,

* İkinci dönem ara tatili 12-16 Nisan 2021'de yapılacak.
ilk-ara-tatil-shutter_16_9_1602658307.jpg

2020 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

ALINTIDIR.​

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
BAKAN ZİYA SELÇUK AÇIKLADI!

Bakan Selçuk, "Çocuklar beni okulda görür görmez “Hoca’m, ara tatil olacak mı?” diye soruyor. Meraklarını giderelim: Yavrum, ara tatiller hakkınızdır. Elbette olacak. 16 Kasım Pazartesi günü tüm öğrencilerimiz için bir haftalık ara tatil başlıyor. Şimdiden iyi ve sağlıklı tatiller diliyorum." açıklamassında bulundu.

ARA TATİLLER EĞİTİM İÇİN KULLANILACAK MI?

Salgın hastalık sebebiyle öğrenciler 2020-2021 eğitim yılında yüz yüze eğitime kademeli bir başlangıç yaptı. EBA TV ile ders görmeye devam eden öğrenciler 16 Kasım tarihinde başlaması planlanan ilk ara tatilin uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yöneltilen “ "Kasım ayında ara tatil verilmesi düşünülüyor mu?" sorusuna Bakan Selçuk "Biz ilk önce olağan durumu dikkate alırız, sonrasında hatırlarsanız senaryolar içerisinde salgının seyrine bağlı olarak ara tatillerin eğitim için kullanılıp kullanılmayacağı, ya da hafta sonlarında eğitim olup olmayacağı konusunda ucu açık bir senaryodan söz etmiştik.” şeklinde cevap vermişti.
Bakan Selçuk devamında 2020-2021 eğitim yılında salgının seyrine ve gidişatına göre bilimsel verilerin incelenerek ara tatil yapılıp yapılmayacağı konusunda net bilgiler paylaşılacağını ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığının ara tatillerde eğitim verilmesine yönelik bir çalışması şu an için gündemde bulunmuyor.