Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aşk ve Mavi - Bölüm Özeteri

mum

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Nis 2008
  • Mesajlar
    2,539
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Bu konu altından paylaşılacak.

Aşk ve Mavi 1.Bölüm Özeti
Abisinin işlediği cinayeti üstlendiği için yıllarca hapis yatan Ali ve tekstil atölyesinde çalışan Mavi, mektup yoluyla birbirleriyle tanışmışlardır. Ali, Mavi'ye daha yüzünü bile görmeden aşık olmuştur.
Ali ve Mavi birbirlerini ilk kez Ali'nin cezaevinden çıktığı gün görürler. Mavi'nin güzelliği karşısında ona iyice tutulan Ali, kıza evlenme teklif eder.
Mavi bu teklifi kabul eder ancak bir isteği vardır. Hemen yarın, kimseye haber vermeden yıldırım nikahı ile evleneceklerdir.
Bu isteği kabul eden Ali, nikah günü şok edici bir gerçekle karşılaşacaktır.
Mavi, yıllar önce öldürmekten hüküm giydiği adamın kardeşidir.
Mavi'nin abisinin intikamını almak için kendisiyle evlendiğini anlayan Ali, Mavi'ye öyle aşıktır ki bu gerçeği bile bile onunla evlenir.

Aşk ve Mavi 2.Bölüm Özeti
Mavi, düğün gecesi Ali'yi bıçaklar fakat tam onu öyle bırakıp gidecekken vicdanına yenik düşüp ambulansı arar.Mavi'nin Ali'yle abisinin intikamını almak için evlendiğini öğrenen Göreçkiler ve Mavi'nin ailesi büyük bir şok yaşarlar.Ali, hastaneye kaldırılırken; Mavi nezarete atılır.Ali'nin ailesi, oğullarının Mavi'nin Ahmet'in kardeşi olduğunu bile bile onunla evlendiğini duyunca daha da şaşırırlar.Mavi'nin tutuklandığını öğrenen Ali hastaneden kaçar ve polise gidip her şeyin bir kaza olduğunu söyleyerek Mavi'yi kurtarır.Mavi tekrar Göreçkiler'in konağına döner. Konaktakiler Ali'nin kararlılığı karşısında istemeye istemeye Mavi'yi sineye çekerler.Bu arada, babasının Göreçkiler yüzünden öldüğünü düşünen İlyas, intikam almak için Aliler'in deposunu yakar.Fakat hesaba katmadığı bir şey vardır. Mavi, içerde kalmıştır.

Aşk ve Mavi 3.Bölüm Özeti
Göreçkiler'in deposunda çıkan yangın sırasında içerde kalan Mavi, İlyas tarafından kurtarılır.Ambulans beklerken, İlyas, Mavi'ye kendisini Göreçkiler'in öldürmek istediğini söyler.Öte yandan Ali, Cemal'in Mavi'yi hapse attırmak için yaptığı planı bozar ve abisiyle kavga eder.Bir yandan da Mavi'nin yangında kalmasının sorumlularından hesap sorar.Fazıl, tüm itirazlara rağmen İlyas'ı şoför olarak işe alır.Hasibe, konağa yerleşeceği günün hayallerini kurarken; Mavi ise Göreçkiler'den intikam almak için farklı bir yöntem denemeye karar verir.Bundan sonra sırf onlara inat, Ali ile gerçekten karı-kocaymış gibi davranacağı bir evcilik oyununu başlatır.Bundan sonra sırf onlara inat, Ali ile gerçekten karı-kocaymış gibi davranacağı bir evcilik oyununu başlatır.

Aşk ve Mavi 4.Bölüm Özeti
Mavi, babasının ölümüyle yıkılır. Herkes Mahmut'un sarhoşken düştüğünü düşündüğünden bu ölümden kimse şüphelenmez.Fakat o gece olanların şahidi Fatma, vicdan azabına dayanamaz ve Cemal'i polise ihbar etmeye gider.Cemal, Fatma'yı son anda durdurup, "Ben de senin yaptığını söylerim," diye tehdit edince, korkudan vazgeçer.Hasibe, Ali'ye vicdan sömürüsü yapar, Ali Mavi'nin ailesinin kötü durumda olmasına dayanamayıp onları konağa getirir.Bu durum konakta büyük olaya neden olur. Refika, Hasibeler'in kalmasına konakta hizmet etmeleri şartıyla izin verir.Ne olursa olsun konağa yerleşme planları yapan Hasibe, Mavi'nin tüm itirazlarına rağmen bunu kabul eder.

Aşk ve Mavi 5.Bölüm Özeti
Ali'nin boşanma teklifine şaşıran Mavi, belli etmese de üzülür.Mavi'yle Ali'nin boşanacağını duyan konak ahalisi bu haberi düğün havasında kutlarken, Hasibe'yi konaktan gidecek olmanın korkusu sarar.Cemal, babasını Hamza'yla Sami'ye verdiği paranın İsmet'in kumar borcu için olduğuna inandırmak için bir plan yapar.Cemal'in yaptığı plan sonucunda kabak İsmet'in başına patlar.Mavi ve Ali'nin ilişkisi bıçak sırtında ilerlerken Pembe ve Sevda'nın evden gizlice kaçmaları işleri iyice karıştırır.

Aşk ve Mavi 6.Bölüm Özeti
Sevda ve Pembe'yi büyük bir beladan kurtaran İlyas, Ali'nin beklenmedik tepkisiyle karşılaşır.Ali, Mavi ve İlyas'ı gecenin bir vakti sokakta görünce durumu yanlış anlar; Mavi ve İlyas arasında bir ilişki olduğunu düşünür ve İlyas'a saldırır.Ali'nin bu davranışı Mavi'yi çok kırar.Cemal, Fatma'nın odasına girerken ev sakinlerinden biri görür. Cemal'in başı büyük derde girer.

Aşk ve Mavi 7.Bölüm Özeti

Cemal, bir taraftan Birgül'in şantajı ile başa çıkmaya çalışırken bir yandan da Safiye'nin kıskançlıklarıyla uğraşmaktadır.Cemal, Birgül'ün isteklerini yerine getirirken onu zor durumda bırakacak bir yol aramaktadır. Bu konuda Hasibe'den yardım ister.Ali, büyük bir kararın eşiğindedir.Cinayeti Cemal'in işlediğini itiraf etse Mavi'yle aralarının düzeleceğini düşünmektedir. Mavi'ye açılmaya karar verir.

Aşk ve Mavi 8.Bölüm Özeti
Cemal'in kaza geçirdiği haberi önce Ali'ye ulaşır.Ali, Mavi'ye yapacağı itiraftan vazgeçer.Abisini Cemal'in öldürdüğünü söyleyemez.Cemal, hastanede tedavi görürken aklı İlyas'ın telefonundadır.İsmet'e telefona ulaşmasını ve yok etmesini ister ama İsmet'ten önce aileden başka biri telefona ulaşır.Ali, Mavi'nin tüm huysuzluklarına katlanmaya devam ederken Mavi gittikçe Ali'ye yakınlaştığını hissetmektedir.

Aşk ve Mavi 9.Bölüm Özeti
Mavi, Ali ile yakınlaşmasından dolayı pişmanlık duyar. Abisinin katiline karşı hissettiklerinden dolayı kendini suçlu hisseder.Ali ise bu yakınlaşmanın ileride bir aşka dönüşeceği umudunu taşımaktadır.Gülizar'ın suçlamasıyla İsmet'in başı derttedir.Onu bu dertten kurtaracak bilgi ise Pembe de. Pembe'nin isteği İsmet'i zor durumda bırakır.Metin'in kendi torunu olduğunu öğrenen Refika, Fatma'yı bir an önce evlendirip konaktan göndermek istemektedir.
 
Üst Alt