• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ataol Behramoğlu - Uçur Diye Aşk

Painfully

MFC Üyesi
Konular
176
MFC Puanı
160
Ataol Behramoğlu - Uçur Diye Aşk

Şiirler, edebiyatımızın o eşşiz incileri, coğumuzun haytında bir dönem yer almıs o güzel duygu yüklü sevda tomurcukları, şiir deyince hepimizin aklına bir çok şair, yazar, spiker hatta sinema sanatcısı gelebilir, hepsininde kendine özgü bir yorumu var. Tabi bunlar arasından benim hayatımda cok önemli yeri olan klasikleşmiş edabiyatımızın essiz ve ölümsüz bir çok şair ve yazarlarının eserleri bulunmkatadır. Şiir benim haytımın bir parçası, dünyaya meydan okuyuşlarım, sevdalarım. Tabi ki de şiir denilince ATAOL BEHRAMOĞLU aklıma gelmemesi imkansız, hiç unutmuyorum 2000 yılının şubat ayları tam da sevgililer gününe yakın bir zamandı o ilk eşşiz güzelikte ki kitabıyla tanıştıgımda, üzerinden 7 yıl gecti ve yenıden boyle bir güzel eserle karşımıza çıktı. Tabii ki de arada bir çok eseri oldu ama içlerinde hiç birisi Askı, sevgiyi, bu kadar güzel dizelerinde anlatmamıstır diye düşünüyorum. Bu güzel kitapda kitaplığımdaki o nacizane kitaplar arasında yerini aldı. Fazla uzatmadan, şiir benim herseyim, hayatımın anlamı, sevdalarımın yükü diyorsanız eğer size tavsiyem bu güzel kitapla tanışmanız...

AYRINTI
"Türkiye gibi büyük, köklü bir geleneği olan bir ülkede, şiir kitaplarının az trajlarda basılıp satılması, şairler için övünç nedeni olmamalıdır. Şiir, okurunun şiirde, felsefi anlamda bir bilgiden, ses ve söz oyunlarından çok daha fazla, yalın, içten sözlere greksinimi olduğunu kavramalıyız. Burada şairin insan olarak kişiliği de önem taşıyor. Bir insan ve yurttaş olarak, çağın, toplumun bütün duygularını derinliğine tanımak ve yaşamak. Her anlamda yaşanan dönemin bir parçası olabilmek. Ancak böylece onun tanığı ve sözcüsü olunabilir diye düşünüyorum."
Ataol Behramoğlu

..."Vakit yok artık öğrenmeye hayatı
Ağlasın birlikte yüreklerimiz gün ışıyıncaya dek
Küçümencik bir şarkı için bile nice mutsuzluk gerek
Bir ürperişi bile nice mutsuzlukla ödemek
Bir ezgi için bile nice gözyaşları dökmek
Mutlu aşk yoktur

Hüsranla bitmeyen aşk yoktur
Yara açmayan aşk yoktur kalpte
İz bırakmayan aşk yoktur insanda
Mutlu aşk yoktur
İkimizin aşkıdır bu gene de"...