Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Atari’nin yeni nesil konsolu Ataribox ilk kez ortaya çıktı

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,016
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

Atari’nin yeni nesil konsolu Ataribox ilk kez ortaya çıktıEfsanevi oyun markası Atari,*Ataribox*adını alan yeni nesil konsolunu görücüye çıkardı. Atari ilk video oyun konsolunu*1977*yılında piyasaya sürmüş, büyük başarı yakalamış ve şu anda efsane olarak anılan ürünler üretmiş, bugün oynadığımız oyun konsollarının temelini atmıştı.

Atari’nin yeni konsolu Ataribox, 4 adet USB girişine, SD kart okuyucuya ve ethernet çıkışına sahip olacak. HDMI ile TV ekranlarına bağlanacak olan*Ataribox, iki farklı renk seçeneği ile gelecek. İlk seçenek klasik olan ahşap gövdeli tasarım iken bu tasarımın *Atari 2600 modelinden esinlendiğini söylemek mümkün. Diğer seçenek ise kırmızı ve siyah renklerden oluşan daha yenilikçi bir görünüme sahip.

Ataribox’ın önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor ve şimdilik satış fiyatı gibi detaylar belli değil. Bununla birlikte bir diğer merak edilen konu Ataribox’ın içeriği yani oyunları. Ataribox, klasik Atari oyunlarını oynatacak. Bu oyunlar arasında Adventure, Combat, Battlezone, Kaboom, Breakout, Haunted House ve Big Bird’s Egg Catch gibi yapımlar yer alacak. Atari’nin yeni içeriklerle de konsolu destekleyeceği söyleniyor. Fakat ortada söz verilmiş bir vaat olmadığını da en azından şimdilik vurgulamamız gerekiyor.

Hatırlayacağınız üzere Atari, yeni Ataribox konsolu ile ilgili ilk videosunu geçtiğimiz Haziran ayında Los Angeles’da düzenlenen E3 oyun fuarında yayınlamıştı.*

 
Üst Alt