• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Atatürk Çocuklardan Zarar Gelmez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Metin

MFC Üyesi
Konular
482
MFC Puanı
10
Çocuklardan Zarar Gelmez

Babam, Atatürk’ün deniz korumasında görevli Polis Müdürlüğü kaptanıydı. Çocukluğumda ben de her Türk gibi Atatürk’ü yakından görmeyi candan özlüyordum. Bu nedenle bir gün babam beni de yanına aldı.

Atatürk, Türk Ulusu’nun özgürlüğe kavuşması ve uygar bir ulus olması için olağanüstü bir çaba göstererek çok yorulmuştu. Bu nedenle dinlenmek için sık sık İstanbul’a gelir yorgunluğunu çıkarmaya çalışırdı. Bu arada Boğaziçi’nde gezinti yapardı. Ara sıra denize girerdi. Bir gün Florya’daki Deniz Köşkü’nün inşaatı için yapılmış bulunan uzun tahta iskelenin hemen yanında denize girmişti. Orada bulunan bütün çocuklar Atatürk’ü görmek için koştular. Babam, çocukları uzaklaştırmaya çalışıyordu. Bunu gören Atatürk:

-Kaptan, bırak gelsinler! Çocuklardan zarar gelmez. Onlar yarının büyükleridir. Dedi.

Bu anı bende o zamandan beri bütün tazeliği ile yaşar. Çevremdeki çocuklara bu anıyı anlatmaktan büyük bir haz duyarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...