• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Aydilge: Evlilik değil, insanlar öldürür aşkı

eiSy

Emektar Üye
Konular
1,067
MFC Puanı
37,500
Şarkıcı Aydilge (41), Utku Barış Andaç (34) ile üçüncü evlilik yıl dönümlerini duygusal bir sosyal medya paylaşımıyla kutladı

60d1eec25542822bb04f0f4f.jpg

Instagram hesabından paylaştığı düğün fotoğraflarıyla sevincini takipçileriyle paylaşan Aydilge, evlilikle ilgili tavsiyelerde de bulundu.

Ünlü şarkıcının paylaşımı şöyle:
"Bizim evlilik yıl dönümümüz. Üç yılı geride bıraktık. Buradan eşime övgüler düzüp, aşkımın büyüklüğünü anlatmak istemiyorum. Çünkü bunu Instagram'dan özlü sözler dökerek değil, gözünün içine bakarak ve kalbimi ortaya koyarak yapmayı tercih ediyorum. Ama evlilikle ilgili bazı paylaşmak istediklerim var sizlerle. Bunlar benim düşüncem tabi, ama belki size de iyi gelir.

1. 'Evlilik aşkı öldürür' derler. Evlilik değil, insanlar öldürür aşkı ve kendilerini suçlamamak için evliliği suçlarlar.
2. Evlilik, hayatını eşin üzerinden yaşayıp kendi varlığını unutmak değildir.
3. Eşinin sustuklarını da duyabilmektir.
4. Birbirine içini dökebilmek ve dökülenleri beraberce toplamaktır.
5. 'İnceldiği yerden kopsun' demek yerine birbirinin incindiği yerleri bulup iyileştirmektir.
6. Evlilik, kendi içinde halledemediğin komplekslerini, eşini maddi manevi hırpalayarak bastırmaya çalışmak değildir.
7. Yüzleşemediğin eksiklerini, eşinin sevgisi ve ilgisiyle uyuşturmak değildir.
8. Birbirine bağlı olmak ama bağımlı olmak değildir.
9. Çocuk doğurma merkezi değildir.
10. Aile büyüklerinin beklentilerini karşılama merkezi de değildir.
11. Kendin olmaktan vazgeçmeden artık sadece kendin değil, aynı zamanda bir çift olduğunu da hatırlamaktır.
12. 'Müziğin sesini duymayanlar, dans edenleri deli sanıyor' der Nietzsche. Evlilik işte bizi dans ettiren o muhteşem bestedir."

60d1ee135542822bb04f0f4c.jpeg

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Daha nice yıllar birlikte mutlu yaşarlar inşallah??