Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bacak Bakımı

Jade

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  30 Kas 2012
 • Mesajlar
  7,557
 • MFC Puanı
  221
 • MFC Seviyesi

Bacak bakımı için ilk yapılacak olan istenmeyen tüylerden kurtulmaktır.
Bacaklarınızdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın çeşitli yolları bulunuyor. Ağda ile epilasyon en bilinen yöntemdir. Sonrasında cilt yüzeyin oluşacak kızarıklıklar bizim için sıkıntı yaratabilir. Fakat bacaklarınız 4-6 hafta arası pürüzsüzlüğünü koruyacaktır. Kuru ya da ıslak jilet yönteminde ise bacaklar ilk gün mükemmel görünse de üçüncü günde yeni çıkan tüylerden rahatsızlık duymanız kaçınılmazdır. Zamanınız yoksa ve bacakarınızın hemen güzel görünmesini istiyorsanız jilet yöntemini tercih edebilirsiniz. Ama vaktiniz varsa ağda hem kalıcı ve pürüzsüz bir epilasyon hemde uzun süre güzel bacaklar için idealdir. Epiasyon aletleri kıl dönmesi problemi olmayanlar için güzel bir epilasyon seçimi olabilir. Fakar kıl dönmelerine neden olduğu da bir gerçektir.
Bir başka bacak bakımı kremlemek ve masaj yapmaktır.
Her gün duştan sonra vücudunuzun yanı sıra sorunlu bölgelerinize mutlaka krem sürün. Cilt duş sonrası kremini en etkili şekilde emer ve bileşimindeki maddelerle kan dolaşımını hızlandırır.
Beslenme alışkanlıkları tüm vücut bakımında olduğu gibi bacaklarımızın bakımında da çok önemlidir. Organizmanın aşırı beslenmesi bağ dokusunun gevşemesine neden olur. Kahve, beyaz ekmek, tatlı, et, alkol gibi asit yapıcı besinler yerine sebze, tavuk, balık ve tahıllı ekmek yemek çok daha sağlıklı. Özellikle enginar ve greyfurdun zayıflatıcı etkileri biliniyor.
 

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
 • Üyelik Tarihi
  27 Kas 2009
 • Mesajlar
  24,083
 • MFC Puanı
  339
 • MFC Seviyesi

Kusursuz bacakların sırrı


Yaz sezonunun iki hit parçası mini etek ve şort bacakları mükemmel bir şekilde gözler önüne serme fırsatı veriyor. Peki, kusursuz bacaklara sahip olmak için ne yapmak gerekiyor?

1. Adım: İstenmeyen tüylerden kurtulmak
Bacaklarınızdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın hem zaman, hem de uygulama olarak çeşitli yolları bulunuyor. Ağda ve epilasyon sonrasındaki iki günü cilt yüzeyindeki kızarıklıklardan kurtulma süresi olarak hesaplamalısınız. Buna karşın bacaklarınız 4-6 hafta arası pürüzsüzlüğünü koruyacak. Kuru ya da ıslak jilet yönteminde ise bacaklar ilk gün mükemmel görünse de üçüncü günde yeni çıkan tüylerden rahatsızlık duymanız işten bile değil.​

2. Adım: Kremlemek ve masaj yapmak
Her gün duştan sonra vücudunuzun yanı sıra sorunlu bölgelerinize mutlaka krem sürün. Cilt duş sonrası ürününü en etkili şekilde emer ve bileşimindeki maddelerle kan dolaşımını hızlandırır.​

3. Adım: Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek
Organizmanın aşırı beslenmesi bağ dokusunun gevşemesine neden olur. Kahve, beyaz ekmek, tatlı, et, alkol gibi asit yapıcı besinler yerine sebze, tavuk, balık ve tahıllı ekmek yemek çok daha sağlıklı. Özellikle enginar ve greyfurdun zayıflatıcı etkileri biliniyor.​
 
Üst Alt