Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

LeGoLaS

ikra
Emektar Yönetici
Konum
Türkiye
  • Üyelik Tarihi
    1 Ağu 2008
  • Mesajlar
    9,931
  • MFC Puanı
    1,646
  • MFC Seviyesi

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba arkadaşlar, sizlerle backlink alma hakkında bugüne kadar okuduğum ve kendim deneyimlediğim bazı önemli noktaları sizlerle paylaşacağım.

1) Link aldığınız yer bir profilse, önceden alınmış profillerin index alıp almadığına, sitenin alexa değerlerine ve çöp haline gelip gelmediğine bakın.

2) Forumlardan tanıtım alırken de yine alexa değerlerine ve forumun backlink sayısına, önceki konuların index alıp almadığına bakın.

3) Backlink almaya başladığınız ilk andan itibaren hangisinin nofollow hangisinin dofollow olduğunu, hangisinin anchor haniginin url backlink olduğunu not edin ve ikisini de abartmadan dengeli denilebilecek şekilde oranlayarak link alın.

4) Dizinlerden link alırken eklenilen her siteye ayrı ve silinmeyen bir url atanıp atanmadığına bakın. Linkinizi ekledikten bir süre sonra link gerilerde kalarak tekrar silinmesin.

5) Siteye otoriter link alımına başlamadan önce sitenizde yeterli sayıda ve kaliteli içerik bulunmasına dikkat edin.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ancak onlarca ince ayrıntı olduğunu unutmayarak link inşasında her adımızını iki kere kontrol ederek atın. İyi forumlar dilerim.​
 
Üst Alt