• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Baş örtme Allah'ın emri

Üyelik Tarihi
20 Ara 2012
Konular
2,401
Mesajlar
10,146
MFC Puanı
2,700


Rus Başpiskopos:
Baş örtme Allah'ın emri

Rusya’da Yekaterinburg ve Verkhniaya Tura Başpiskoposu Vikenty kamuya açık yerlerde Ortodoks kadınların çoğunun eşarp takmayı reddetmesini “Allah’ın emrinden kaçınma” olarak gördüğünü söyledi.
Bunda utanılacak bir şey yok
Konuşması Soyuz TV ve Voskreseniye radyosunda yayımlanan Başpiskopos Vikenty,
“Merak ediyorum, Müslüman kadınların küçüğü genci bile başörtüsü takarken ne korkuyor ve ne de utanıyor. Söyledikleri gibi Allah’ın önünde dikiliyorlar ve Allah’ın emrine karşı gelmekten korkuyorlar. Biz neden Lord’un (Tanrının) cezalandırmasından korkmuyoruz?” dedi.

“Başı bir eşarpla örtmenin Tanrının emri olduğunu” hatırlatan Rus başpiskopos Vikenty,
“Lord ‘bütün kadınlar eşarp giymelidir’ emrini verdi” şeklinde konuştu.

Vikenty,
“Herkeste Lord (Tanrı) korkusu olursa ve emirlerini yerine getirmek için mücadele ederse, yavaş yavaş hepsi başörtüsü giymeye başlar ve bunda utanılacak bir şey yok” dedi.

İnsanları kozmetiklerle bozuyoruz

Aynı piskopos geçtiğimiz günlerde de kadınlara kozmetiklerden vazgeçmeleri ve tabiî güzelliklerini korumaya çalışmaları çağrısında bulunmuştu.
"Lord bizi güzel yarattı. Biz kendimizi deforme ediyoruz. Biz kendimizi hilkat garibesi yapıyoruz. Bu sahte ve yanlış bir güzellik anlayışıdır. Sadece bir modadır. Sekiz veya dokuz yaşındaki kızlara bakın. Onları bu kadar güzel yapan ne? Melekler kadar güzeller! İnsanları kozmetiklerle bozuyoruz." dedi.
Kaynaklar:
1) Sentez Haber, 13.02.2008
2) Yeni Asya, 13.02.2008
3) Alysonhatescongress
 
Üst