• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Batı Karadeniz'in incisi' nüfusunun 5 katı turist ağırladı

eiSy

Emektar Üye
Konular
1,067
MFC Puanı
37,500
6100226286b244275c560163.jpg

"Batı Karadeniz'in incisi" olarak tabir edilen Düzce'nin Akçakoca ilçesi, Kurban Bayramı tatilinde 125 binin üzerinde yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yaptı

Yeşili, tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra 38 kilometrelik denize girilebilir kumsalıyla önemli turizm merkezleri arasında yer alan Akçakoca, Tarihi Ceneviz Kalesi'ni barındıran mavi bayraklı Kale, Çuhallı ve Ak Evler plajlarıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

Özellikle İstanbul ile Ankara'ya yakınlığıyla yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan ilçe, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde de çok sayıda misafiri ağırladı. Tatilde ilçe nüfusunda 5 kat artış yaşandı.

"Oteller ve pansiyonlar,yüzde 100 doldu"

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, AA muhabirine, ilçenin iki büyük metropolün ortasında olması ve ulaşım kolaylığı nedeniyle yerli ve yabancı turistlerden ilgi gördüğünü söyledi.

Bayram tatilinde sahillerin turist akınına uğradığını vurgulayan Yanmaz, "Oteller ve pansiyonlar yüzde 100 dolulukla hizmet verdi. İlçeye 9 gün boyunca 100 bin araç giriş yaptı." dedi.

Yanmaz, nüfus artışı nedeniyle güvenlik önlemlerini artırdıklarını belirterek, "Sahillerde arama ve kurtarma ekiplerimiz, sürekli görevleri başında oldu. Yoğunluktan esnafımız da gayet memnun kaldı. Kurban Bayramı tatilinde ilçeye gelen turistlerle, 25 bin olan nüfus 125 bin seviyelerini aştı." ifadelerini kullandı.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Haber doğru'dur.....! (bazen basından bozuk saat misali) doğru haber'de çıkabiliyor.Akçakoca, bayram boyunca Rus,ABD ve İngilizlerin akınına uğradı.İlçe nufüs'u dört günde % 70 arttı, nereye adım atsak ya bir ingiliz,usa yada rus'la karşı karşıya kalıyorduk.....(sanki covid-19 yokmuş gibi bir ortam vardı)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Demek ki ortam çok ısınmış??
Aynen, bende o ortam'dan hemen kaçtım (özellikle rus hatunların beni/bana yiyecek gibi bakmalarından (argoca ; kesmelerinden) mütiş derece rahatsız olmuştum.İnsan çirkin adam'a bakar mı? gidin yakışıklı Türk erkeklerine bakın değil mi? (akşam gezmesini bana zehir etmişlerdi)

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Tercih meselesi ben anlamam yiyecekmiş gibi bakanlardan??
Demek ki ilgi çekmişsin ki bakmışlar bunun görsellikle ilgili olduğunu düşünmüyorum kendilerine sormak lazımdı??

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Hiçbir Rus İngilizce konuşmaz,(zorunlu haller dışında) ; çünkü bunların çoğunluğu aşırı Rus Miliyetçisi'dir.Artı benim, soracağım böyle bir sorunun nereye gideceği de belli olduğundan bu "taciz'den" kurtulmanın en kolay yolu, o ortam'dan uzaklaşmaktı ve bende gerekeni yaptım.

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Hiçbir Rus İngilizce konuşmaz,(zorunlu haller dışında) ; çünkü bunların çoğunluğu aşırı Rus Miliyetçisi'dir.Artı benim, soracağım böyle bir sorunun nereye gideceği de belli olduğundan bu "taciz'den" kurtulmanın en kolay yolu, o ortam'dan uzaklaşmaktı ve bende gerekeni yaptım.
Ben tanıyorum İngilizce konuşan Rus nasıl konuşmaz??
İyi yapmışsın??