• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Baykuş Güle Zulümdür Gül Bülbüle Emanet

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
"Sema, her gün derse geç kalıyorsun. Edebiyat Öğretmeni de her gün bize senin neden geç kaldığını soruyor. Senin yüzünden biz de yalan söylemek zorunda kalıyoruz."
"Kızım siz en yakın arkadaşım değil misiniz? Aşk bu aşk... Gönül ferman dinlemiyor. Sevenlere desteğiniz olsun biraz"
"İnanmıyorum sana ya. Şehrin en zengin, en ünlü müteahhitlerinden birinin biricik kızı dolmuş şoförüne aşık. Üstelik üniversiteye hazırlanıyoruz. Neyin kafası bu ? Sen çok Türk Filmi izlemişsin. Senin dediğin şey Yeşilçam filmlerinde olur"
"Görmediniz mi arabanın arkasına ismimi yazdırmış."
"Gördük gördük. Asıl sen cam önünde yazan yazıyı gördün mü?
" Ağlamayı Ferdi'den, bağlamayı Orhan'dan, haykırmayı İbo'dan, titremeyi Azer'den, isyan etmeyi Müslüm'den, sevmeyi ise senden öğrendim..."
" Tamam anladık edebiyat öğrencisinin de bu arabesk ruhun senin ruhundaki karşılığı nedir ya?Resmen bunalım fanatiği. Bir rakısı eksik. "
" Ne güzel işte. Ne kadar duygulu olduğunu gösterir bu. Ruhsuz mu olsaydı yani?. Okumadınız mı edebiyat dersinde bülbül güle aşıktır kızım. Yaşayamaz gül olmasa"
"Tabi tabi ama biz bir bülbülle değil de geceleri gözü açılan bir baykuşla muhatabız sanırım. ."
"Gündüz çalışıyor. Tabi gece gelecek mahalleye. Camın önüne güllerle ismimi yazmış geçen gece"
" Peki annen, acaba o dantelleri dolmuşun koltuklarına seresin diye mi örüyor? Baban hayatında hiç dolmuşa bindi mi acaba? Çok yanlış yapıyorsun. 16 gün sonra mezun olacağız. Mezuniyet gecesinde sana o mu eşlik edecek? Hatırlatayım, mezuniyet meyhanede değil, üç yıldızlı otelde. Herkes onunla dalga geçerse onu da üzmüş olacaksın. Kendi dünyasından çıkarıp yabancı bir dünyanın tedirginliğine sokacaksın onu.Ona da yazık, sana da"
Ve iki gün sonra Sema, Ahmet'e kaçtı.Üstelik evlenmek için yaşları tutmuyordu. Babası reddetti evlatlıktan.Mirasından da tabi. Evlenmelerine öyle izin verdi.
Annesi çıldırdı, kahroldu, dili tutuldu kadının. Bizi suçladı hiçbir şey söylemediğimiz için. Ben, hayatımda böyle bir suçluluk hissetmedim. Bu kadar şaşırmadım, bu kadar hayret etmedim.
Lisenin bitmesine 16 gün kala insan nasıl herşeyi böyle bir kalemde silebilirdi?Sema bir kalemde sildi tüm geleceğini, ailesi de onu sildi. Bu konunun dedikodusu yıllarca hiç bitmedi.
Üniversite üçüncü sınıftaydım.Ara tatil için şehrime, evime dönüyordum. Tam sokağın başına gelmiştim ki bizim evin önünde gördüm onu. Önce gözlerime inanamadım. Yaklaşınca tanıdım Sema'yı. En az on yaş yaşlanmış, aşırı derecede kilo almış, o güzel ve uzun saçları kısacık kesilmiş, bambaşka birisi duruyordu karşımda. Sigara içiyordu.
İçler acısıydı durumu. Ne olmuştu benim arkadaşıma böyle? . Beni görünce hıçkırarak ağlamaya başladı. Öyle bir sarıldı ki dakikalarca kalakaldık öyle. Hiçbir şey sormadım. Eve girdik. Annemin kıyafetlerinden verdim ona. Duş aldı, yemeğimizi yedik.Aralıklarla ağlamaya devam etti. Odamıza çekildiğimizde öğrendim tüm hikayeyi:
Evlendikten üç ay sonra başlamış Ahmet onu dövmeye. Babası Sema'yı mirastan reddettiği için ümidi kesmiş belli ki zenginlikten. Dolmuşu da bırakmış. Nerde akşam orda sabah. Günlerce haftalarca uğramamış eve. Ev dediği de bir oda bir mutfaklı virane.Sonra yabancı uyruklu bir kadınla Gürcistan'a kaçmış. Sema dayanamamış tabi, gitmiş sığınmış bir kadın sığınma evine. Sonra toplamış tüm cesaretini gelmiş..
" Doğruymuş söylediğin Meryem. Ben annemin gülüymüşüm, babam benim bülbülümmüş. Gül bülbüle emanetmiş, baykuş güle zulümmüş.
Gönül Aksoy ALTUN

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Sema kalbimin sesini dinleyip, gerçekten mutlu olabileceğini düşündüğü adama; arkasında ailesini, arkadaşlarını, güzel, huzurlu hayatını birakarak gitti.
Evet sonuç yine aynı güçleri kadına yeten ,erkeğim diye ortalarda dolaşan ,yobaz zihniyet sahibi erkeklerden biri yüzünden gencecik bir kızın daha hayalleri yıkıldı??