• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Beğendiğiniz Kitap Cümleleri

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150

“Ben aşktan daima kaçtım. Hiç sevmedim. Belki bir eksiğim oldu. Fakat rahatım. Aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki eninde sonunda ödetmesidir. Şu veya bu şekilde.. Fakat daima ödersiniz… Hiçbir şey olmasa, bir insanın hayatına lüzumundan fazla girersiniz ki bundan daha korkunç bir şey olamaz.”

• Beğen
Tepkiler: Nur

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
İnsanlar en büyük mutluluğa kusursuz bir sonuçla varılacağını düşünür. "Çoğu insan kusursuz eş, kusursuz iş, kusursuz ev hayali kurar... Fakat kusursuzu arzu etmek gerçekliği reddetmektir. Nitekim bizi aradığımız şeyin tersine sürükler. Kusursuzluk yalnızca hayalimizdedir. Mutluluğu mükemmellikle ilişkilendirirsek hiçbir zaman mutlu olamayız.

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Zenginin sözü acı olur ?
Başlığa bakmadan yazdım içimden gelmişti ?

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
İnsanın tek sahip olması gereken hak, istediği gibi geberebilmesidir. Ve bu esnada başkasının yardımına gerek duymamasıdır.

Stefan Zweig

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
“İnsan sevilmekten çok anlaşılmayı istiyordu belki de.”

1984,George Orwell

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
"Bütünü göremeyen insan zerreyi yorumlamaya çalışır. Yargılama daima seni yanlışa götürür. Ters yöne gidiyor dediğin kişi belki de çemberin başındadır. Yargılandığı kişi belki de gitmeye çalıştığın yolu bitiriyordur."

Ne İçin Varsan Onun İçin Yaşa, Hikmet Anıl Öztekin

Tanya

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
60
"Neden bir bölüğü fakir bir bölüğü aşırı zengin neden birinciler ikincilerın çizmesi altında eziliyor onların yerine geçebilme umudu beklemeden habire acı çekiyor." - Germinal

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Aptallarla dolu bir dünyada yaşarken sinirlenmemem olanaksız.
Charles Dickens

Tanya

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
60
"İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma bülbülü öldürmek günahtır." - Harper Lee

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150

Ama ben,ruhumun bütünlüğünde huzur bulacağım, çünkü yaşamımın bir anlamı olacak. Gün batımına bakıp bunun Tanrı'nın işi olduğuna inanabileceğim.​

Paulo Coelho - Veronika Ölmek İstiyor.​