Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

BERLİN'DE CAMİYİ KUNDAKLAMA GİRİŞİMİ

NunveyLa

ßir Tarafta güLüşün var,Sırtımda kanLı ßıçağın..
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    20 Ara 2012
  • Mesajlar
    4,070
  • MFC Puanı
    302
  • MFC Seviyesi

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Oğuz Üçüncü, 8 Mart tarihinde Berlin’deki IGMG Camii’ne yapılan kundaklama girişimine ilişkin açıklamada bulundu.

Berlin Charlottenburg’daki Spandauer Damm IGMG Camii’ne kimlikleri henüz bilinmeyen kişilerce kundaklama girişiminde bulunulduğunu ifade eden Üçüncü, “Bir derin dondurucu çöple doldurulduktan sonra cami duvarının dibinde ateşe verilmiş. Meydana gelen sıcaklığın etkisiyle ateş, caminin kırılan penceresinden binanın içerisine girerek yayılmış.” dedi.

Duyarlı komşuların itfaiyeye haber vermesiyle ateşin söndürüldüğünü kaydeden Üçüncü, “Şükürler olsun ki, böylece sadece caminin büro kısmında maddi hasar meydana gelmiştir.” şeklinde konuştu.

SON İKİ AYDA İKİNCİ VAKA

Bu olayın bu camide son iki ay içerisinde vuku bulan ikinci yangın vakası olduğunu hatırlatan IGMG Genel Sekreteri,“Yaklaşık yedi hafta önce de aynı yerde bir çöp tenekesi ateşe verilmiş ve şans eseri yangın vaktinde söndürülebilmişti.” ifadelerine yer verdi.

”FAİLLER EN KISA SÜREDE BULUNMALI”

Faillerin hangi saikle bu girişimde bulunduğunu ortaya çıkarmak amacıyla Eyalet Kriminal Dairesi’nin özel komiserliklerince araştırmaların sürdürüldüğünü belirten Üçüncü, 'Güvenlik kurumlarının gerekli hassasiyet ve titizliği göstererek araştırmalarını etraflıca sürdüreceğine ve olayı en kısa zamanda aydınlığa kavuşturacağına inanıyoruz. Aksi takdirde Berlin camilerinde vuku bulan ve açıklığa kavuşturulamayan birçok yangın olayı karşısında cami cemaatlerinde oluşan tedirginlik artabileceği gibi polise karşı güvenin sarsılması da söz konusu olabilir.' diye konuştu. CİHAN
 
Üst Alt