Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bildiği kadar adalet edenin, bilmediği kadar zulmetmesi

Coolumsu

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    262
  • MFC Seviyesi

Bildiği kadar adalet edenin, bilmediği kadar zulmetmesi

Herhangi bir olayda birçok şeyi bilmemesi, iki tarafı da dinlememiş olmasına rağmen hemen ön yargılar ile insanları yargılayanların yaptığı eylemdir. Yalnız görünene bakıp, olayların arkasını ve nedenlerini düşünmeyenlerin adaleti sağlayabileceklerine inanmıyorum. İnsanları yargılarken, eleştirirken, ölçülü ve adaletli davranmayı asla unutmamalıyız. Özellikle cahil insanlar bu adaletsizliği çok yapıyor. Hemen insanlara bir etiket yapıştırıyorlar.

Henna

insan uykudadir, öldügü vakit uyanir..
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    22
  • MFC Seviyesi

asla yek tarafli bakmam konuya. Ortada iki kisinin arasinda Bisey yasanmissa ve bu bana anlatiliyosa yada benden birsey bekleniyorsa sadece susar dinlerim, hicbirsey tek tarafli degildir.. karsidakinin dusunce ve olaylara bakisida onemlidir.. ve en cokta hataya dusup iftira boyutuna varir korkusuyla hic o toplara girmem. Adaleti saglayacak yargilayacak Tek Kisi HAKTIR.

Autocrat

"Korkaklıkta AR İlerlermekte ŞEREF Var"
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    5
  • MFC Seviyesi

asla yek tarafli bakmam konuya. Ortada iki kisinin arasinda Bisey yasanmissa ve bu bana anlatiliyosa yada benden birsey bekleniyorsa sadece susar dinlerim, hicbirsey tek tarafli degildir.. karsidakinin dusunce ve olaylara bakisida onemlidir.. ve en cokta hataya dusup iftira boyutuna varir korkusuyla hic o toplara girmem. Adaleti saglayacak yargilayacak Tek Kisi HAKTIR.

napah mahkemei kubrayımı bekleyek :D

cahil bir insan dediğin hangi konuda soz sahibi olurda yargı yapar? sozde mahalle dedikodusundan baska ... insanlara cahil deme kardesim etme izmirde yasıyorsun 90 larda doğmussun bir elin yağda biri balda ... bu sozu kullanma kardesim kullaıcaksan keyfine ama 1940 da doğan babasından 1960 karda dunyaya yoklukla karadenizde doğuda iç anadoluda çıkan bir haberi olan bir olayı bittikten 1 hafta sonra hasbel kader oğrenen insanları yargılama .. çok bildiğini sanıyorsun ya umarım iyi bi konumda olursun bi gez ucra koselerini yurdun dunyanın ne insanlar var ...

cahil in bi konuda vereceği bir hukum yoktur ... anca mahalle dedikodusudur o ... aile içi mevzularsa konu oda seni beni bağlamaz biz tplum olarak avrupai medeniyete yoğrulmaya çalıssak ta bizde bu yok kanımızda yok bir tore orf adetlerine bağlı milletiz ... ve ben anayasa mahkemesinde danısstay ve sayıstayda bir koylu gormedim onlar cahil mi veridkleri adaletsiz karar da asla ... yanlı ... cahil ol ama onyargılı ve adaletsiz olma konu bu zaten.

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

İnsanları dış görünüşleriyle yargayanlar da var
Ne kadar acı

Üst Alt