• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Yalniz ben senin adına yazmadım açtığın başlığın benim.için ifade eden kısmını dile getirdim,.Düzen nasıl bozulur,bulunduğun ortam topluluk her ne ise yapılan hareket, söylenen söz,genel bir yargı olarak ters düşer ve toplumun huzuru sağlanması adına o kişi yâda kişileri uzaklaştırıp yoluna devam edersin..

Benim aslında belirttiğim kurallara uymayan, huzur kaçıran (kötü konu yorumu,reklam vs yapan)kişilerin uzaklaştırılması kanaatindeyim sözünün kısa özeti ama seni baz alarak yazmadım genel olarak yazdım.Reelde ve sanalda bulunduğum ortamda bu şekilde hareket ediyorum..

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Merhabalar

Yakın zaman'da (üç gün önce) Microsoft Corp. yazılım şirketi (ABD) yeni işletim işletim sisteminin ilk RC-1 (ön beta test sürümünü) Windows PC kullanıcılarına sundu....

Benim ilk izlenimlerim, arayüzü linux'dan (ZorinOS ile RemixOS'dan) taklit ettiği oldu.Yeni sistem'de çok sıkı korsan önleme özellikleri'de açıklandı.TPM 2.0 kısıtlaması gibi....

Şimdi yukarıdaki sorumuzu soralım

Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Açıklama:

Microsoft Windows, kullanıcıya grafik arabirimler ve görsel iletilerle yaklaşarak, yazılımları çalıştırmak, komut vermek gibi klavyeden yazma zorunluluğunu ortadan kaldıran, Microsoft şirketinin geliştirdiği dünyada en çok kullanılan bir işletim sistemi ailesidir.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
İlk kullandığım;

Microsoft İşletim Sistemi Windows 98 SE TR idi.

Unix İşletim Sistemi IBM Unix System idi.

Linux İşletim Sistemi Red Hat Tabanlı Mandriva (Masaüstü KDE 3.0) idi.

Apple Mac OS Sistemi : Leopard 10.5 ve 10.6 idi

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Commodore amiga ? o zamanlar Windows yoğdu ??

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Ben de küçüktüm küçücüktüm ??
Dos başlangıç disketi vardı ?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Bu arada oluşturduğum anket de bir tek ben oylama yaptım....Herhalde forum ahalisi, Microsoft Windows İşletim Sistemi kullanmıyor.Kullansalardı mutlaka bu anket konusununa kayıtsız kalamazlar oylarını kullanır, üstüne kendi kişisel duygusal düşüncelerini forum konusuna mesaj yazarak yansıtırlardı.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Açıklama :

Hepimiz az çok, bilgisayarımızda /şirket bilgisayarlarında en az bir işletim sistemi ile haşır neşir olmuşdur.Yukarıdaki anket çalışması bunla ilgilidir.Katılacaklar'a(beğenen ve yorum yazan) ve beğenmeyenlere şimdiden teşekkürler......

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Açıklama:

Program:

Bilgisayarın bir işlevi yapması için tasarlanmış komutlar zinciridir. Günümüzde bilgisayar büyük bir yer almıştır bu yüzden bu sektörde çalışmak isteyen kişiler işlerini daha düzenli ve hızlı yapmak zorundadırlar buda bilgisayarı ne kadar iyi kullandığımıza bağlıdır. Bunun için çeşitli programları kullanırız.

Program, bilgisayarın belli bir işi yapması için tasarlanan komutların tümüdür. Kullanım amaçları ve yerlerine göre birçok değişik program türü vardır:

Sistem programları:

Her program, bir işletim sistemi üzerinde çalışır. İşletim sistemi, diğer programların çalışması için gerekli olan kaynakları ve ortamı sağlar.

Sürücüler:

İşletim sistemi ile donanım aygıtları arasında iletişim sağlayan programlardır. Klavye ile yazılan yazıların algılanması için, klavyenin sürücü programı kullanılır.

Uygulamalar:

İşletim sistemi üzerinde çalışan, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu işlevleri sağlayan programlardır.

Buna göre yukarıda verilen anketi kendinize göre cevaplayabilirsiniz.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
İlk mesaj benden gelsin....

4.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...