• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çözüldü Bilgisayarım sebepsiz yere kasıyor!

p4r4s

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
0
arkadaşlar, bilgisayarım çok gereksiz şekilde kasıyor oyun oynarken hiçbir kasma belirtisi göstermiyorken internette gezme veya masa üstünde gezerken çok fazla kasıyor. Bir oyun açayım diyorum oyun açılana kadar 10 dakika geçiyor belki yarım saat geçiyor ama oyuna girdikten sonrasında hiçbir kasma yok 150-200 bandında fps alıyorum. Bir arkadaşa sorduğunda ssd ile alakalı olduğunu söyledi sizce sorun ne lütfen yardım.
ssd kullanıyorum ve 8gb ram im var.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
arkadaşlar, bilgisayarım çok gereksiz şekilde kasıyor oyun oynarken hiçbir kasma belirtisi göstermiyorken internette gezme veya masa üstünde gezerken çok fazla kasıyor. Bir oyun açayım diyorum oyun açılana kadar 10 dakika geçiyor belki yarım saat geçiyor ama oyuna girdikten sonrasında hiçbir kasma yok 150-200 bandında fps alıyorum. Bir arkadaşa sorduğunda ssd ile alakalı olduğunu söyledi sizce sorun ne lütfen yardım.
ssd kullanıyorum ve 8gb ram im var.
Sorunun sadece SSD disk'e bağlamak doğru değildir.

Şimdi senden aşağıdaki yazılımları net'den temin etmeni ve kullandığın SSD üzerinde deneyip ekran görüntüleri buraya atarmısın?

CrystalDiskInfo8 v17.11
CrystalDiskMark 8.0.4c
ATTODiskBenchmark

Bu ölçümlerle diskinizin en az okuma ve yazma hızı 1024 MB (1GB) üzerinde olup olmadığını ölçmüş olacağız.

Not:

UYARI....! :

Bu ölçümler de "Yazma TB değeri" kalıcı bir şekilde artacaktır.Bu durum ömürden feragat etmek demektir.Ancak bunu birkez yapmalısın ki sorunu bulabilelim....

Kerem

MFC Üyesi
Konular
27
MFC Puanı
3,780
Benimde bir asus pişmanlığım var. Önümüzde ki günlerde ssd takmayı düşünüyorum. @TRWE_2012 hocam ssd almadan bir konu açip bilgisayarın özelliklerini yazsam tavsiyede bulunur musunuz?