• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

BIOS Nasıl Açılır? - 1 (Windows 11 x64)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
1657710023048.png
  • Adım #1: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Adım #2: Başlangıç sırasında bilgisayarınızın marka ve modeline göre BIOS başlatıcı tuşa basın.
    • ya da
  • Adım #3: Windows Ayarlar sayfasını açın.
  • Adım #4: Sistem sayfasını açın.
  • Adım #5: Kurtarma seçeneğini açın.
  • Adım #6: Gelişmiş Başlangıç seçeneğindeki Şimdi Yeniden Başlat butonuna tıklayın.
  • Adım #7: UEFI BIOS önyüklemesi yapılacak.
Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda BIOS yazılımını açmak için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Ancak Windows 11 sürümü UEFI BIOS’a geçtiği için diğer adımları uygulayarak başlatma sırasında herhangi bir tuşa basmadan da BIOS yazılımını açabilirsiniz.

Kaynak : Anonim

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Adım #2: Başlangıç sırasında bilgisayarınızın marka ve modeline göre BIOS başlatıcı tuşa basın.
Adım 2'den alıntı yaparak şunu söyleyeyim top 5 marka notebook'larda örneğin Asus bilgisayarlarda bios tuşu hangisidir? Asus bilgisayarlarda bios nasıl açılır? şeklinde paylaşımlar olursa güzel olurdu. Kullanıcılar adım 2'de bios tuşunu bilmeden adım 3'e geçemeyeceklerdir bu seferde bios tuşu hangisi arayışına gireceklerdir ;)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Adım 2'den alıntı yaparak şunu söyleyeyim top 5 marka notebook'larda örneğin Asus bilgisayarlarda bios tuşu hangisidir? Asus bilgisayarlarda bios nasıl açılır? şeklinde paylaşımlar olursa güzel olurdu. Kullanıcılar adım 2'de bios tuşunu bilmeden adım 3'e geçemeyeceklerdir bu seferde bios tuşu hangisi arayışına gireceklerdir ;)

Son düzenleme:

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Donanım bölümüne bir zahmet baksınlar, o ziyaretçiler ve üyeler....

Kullanıcı donanım bölümünde böyle bir konunun var olup olmayacağını bilemez.
Ancak aşağıdaki gibi konu içi link verilip o konuda beslenilebilir.

[..URL='https://www.megaforum.com/konu/farkli-bilgisayar-markalarina-gore-bios-tuslari.881685/']
Adım #2: Başlangıç sırasında bilgisayarınızın marka ve modeline göre BIOS başlatıcı tuşa basın.
[../URL]