• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bir Kitaptan Bir Cümle

Konular
809
MFC Puanı
2,110
Biliyorum bütün sözler yavan, bütün sözcüklerin içi boşaltılmış, bütün anlamlar kullanılmış, bütün anlar uçucu; kelimeye dökülen her duygu , kendiliğinden soğuk bir klişe oluveriyor; hiç bir sözcük duygularıma da yüreğime de yetmiyor.”
Üç Aynalı Kırk Oda = Murathan Mungan

Konular
809
MFC Puanı
2,110
Herkesin kendine göre bir dağı vardır ve herkes kendi dağında yaşar mevsimleri...
Şimdi çık kendi dağına, ayakkabılarını çıkar ve koş. Doludizgin koş! Arkana bile bakma koşarken. Bakma; çünkü arkanda hiç kimse yok! O dağ sadece senin. Ayağını basmadığın hiçbir yer kalmasın. Her yerini ezbere bil bu dağın. Yeni ağaçlar dik dağına. Ağaçlarla yeşile boya.
Gururla dolaş. Adımların hep büyük olsun. Büyük yaşa! Hiçbir zaman korkutmasın ölüm seni ve daima emin ol; sen ölmeden kimse gelmeyecek senin dağına. Ölünce gelecekler ve: 'Burada koca yürekli bir dağcı yaşardı.' Diye yazacaklar senin zirvelerine; ama bu senin umurunda bile olmayacak. Sen zaten senelerce koca bir dağcı olduğunu bilerek yaşamıştın.
Erdal DEMİRKIRAN "Adam Dediğin Benim Gibi Olur"

mayahanım

MFC Üyesi
Konular
43
MFC Puanı
80
Biliyorum bu hayat beni istemiyor ama ben ondan zaman çalıyorum.
Ben ondan kalbimin saf kalmış yanlarını çalıyorum.
Onun benden ne istediğini bilmezlikten geliyorum.
Bu yüzden geçikiyorum hem kendime,hem hayata.
Hem herşeyi alabildiğine yoğun yaşıyorum,hem de zamanın dışındaydım.
Herşey en sonunda gelip bende toplanıyor ama önümde akıp biten hiçbirşeyi değiştirme gücüm bile yok...
CEZMİ ERSÖZ
Şizofren Aşka Mektup

Konular
756
MFC Puanı
210
Hayat aslinda tamamen tercihlerimizden ibarettir ve bircogumuz
yalniz kalmayi severiz. Zamanla hem sever hem seceriz.
Yaninda birinin olmasi, karsilikli kahve icmen elbette güzel
ama yalnizligin ayri bir tadi var.
Insana kendini anlama sansi veriyor ve insan gercekten
kendini anladigi zaman istemsiz bir sekilde yalniz kaliyor.
Hayatimizda ne kadar insan olursa olsun, istedigimiz an yalniz kaliriz.
Sevgilin var diyelim, ne kadar hayatina dahil olabilir ki?
Bazen oluyor, tamamen hayatin bile oluyor.
Iste o zaman yalnizligi elektrikler varken bile mumla ariyorsun...​

Seceneksizligim degil Tercihimsin ...

Soguk Kahve - Ahmet Batman ..​

Konular
198
MFC Puanı
100
"İlgi duymuyordum. Hiçbir şeye ilgi duymuyordum. Nasıl kaçabileceğime dair hiç fikrim yoktu. Diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa. Benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki. Bende bir eksiklik vardı belki de. Mümkündü. Sık sık aşağılık duygusuna kapılırdım. Onlar adna uzak olmak istiyordum.Gidecek yerim yoktu ama. İntihar? Tanrım, çaba gerektiriyordu. Beş yıl uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi."

EKMEK ARASI

Konular
772
MFC Puanı
530
"kadınlar," diyor bir ses zihninin derinliklerinden... "kadınlar, onlarla oynayamazsın... oynadığını zannedersin ama bir de bakmışsın, asıl oyuncak sen olmuşsun." hayatına giren kadınların yüzleri beliriyor sokağın zemininde. birer birer düşüyor görüntüleri ayaklarının dibine. hepsinin boynu bükük, hepsinin gözlerinde keder. hepsi üzgün... aldırmıyor, bir su birikintisiymiş gibi basıp geçiyor üzerlerinden ama yeniden düşüyor görüntüler zemine. "kadınlar," diyor o ses yine, "kadınlardan asla kurtulamazsın, hayaletleri hayatın boyunca seni takip eder."

Ahmet Ümit - Beyoğlu'nun en güzel abisi

Konular
756
MFC Puanı
210
Yasamasi mümkünken yasanmayan her ask gün gelir bizden bunun hesabini sorar ..

Adamlik, bir kadini bir ömür sevmekten gecer. Kadinlik da kendini bir ömür sevecek adamin degerini bilmektir. Kimin icin yaratildigini bilmiyorsun elbette ama bu hikayenin basrolü sensin. Aski senin, acisi senin. Kimse icinde kopan firtinalari anlamaz, anlamak zorunda da degil zaten.
Insanlar hep konusur cünkü hayat senin, tasasi onlarindir.

Ahmet Batman - Bana ikimizi Anlat ..

Konular
772
MFC Puanı
530
"unutmanın acısı, ayrılığın acısından farklı. ayrılık hüzne yakın, unutmak kasvete. yani birini er geç unutmaya mahkûm olduğunu bilmenin kasvetinden bahsediyorum. birini yavaş yavaş unuttuğunun bilincine vardığın anların sıkıntısından bahsediyorum. o kişinin parça parça silinip alakasız hatıraların arasına karışmasından bahsediyorum. belki de neden bahsettiğimi bilmiyorum, sadece üzülüyorum, vasıfsız keder."

Emrah Serbes - Erken Kaybedenler

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
bana insanlardan mı bahsediyorsun? insanlar mazide ve tarihin yaprakları arasında kaldılar. bu gördüklerin birer karikatürden başka bir şey değildir.

hüseyin nihal atsız - ruh adam.

ArtemiS

Onursal Üye
Konular
713
MFC Puanı
33,400

YbBROA.jpg

Herkesle kahve içilmez çünkü kahve yalnızlıktır. Beraber kahve içtiğin kişi yalnızlığını bozduğuna değmeli.

Ahmet Batman

Konular
32
MFC Puanı
1,130
Ben aynı ben ama eksildim biraz, kısacası senin dönecek yüzün olsa bile benim seni koyacak bir yerim yok.

Ahmet Batman - Soğuk Kahve

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Gitmek istiyorsa, bırakacaksın gitsin. Aklı seninle olmayanın bedeni yanında olsun ister misin?
Can Yücel

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Pişman değilim! Sadece dön bak arkana; ne için, nelerden vazgeçtin? Neler dururken, sen neyi seçtin.
Nazım Hikmet

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
"Hoşcakal " derken,düşünmek gerekir. Neyi ? Hoşça kalabilecekmiyim bunca şeyin ardından...
Onur Toraman

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Üç kez yüreğine üç kez dudaklarına sürmüşsün sevgini.
Niyet etmezsen ne fayda;
Cenabetsin bu aşkta.
Küçük İskender